Lecznicza roślina bogów

Zanim w 2015 roku chińska specjalistka w dziedzinie chemii farmaceutycznej Tu Youyou otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny, niewielu prawdopodobnie słyszało o „Artemisiaannua” – bylicy jednorocznej.
Ta roślina lecznicza jest stosowana od wieków w Państwie Środka jako skuteczny lek na malarię i inne poważne choroby.Najnowsze badania sugerują jednak, że ten „klejnot koronny ze skarbca Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" wykazuje obiecujące działanie również w przypadku cukrzycy, nowotworów oraz infekcji wirusem HIV.
Oprócz aktywnego składnika artemizyny, „cudowna roślina" zawiera ponad 400 składników ważnych dla zdrowia, które działają m.in. przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, mają działanie immunostymulujące i są prawie wolne od skutków ubocznych.Imponująca jest również wysoka wartość ORAC, która świadczy o potencjale antyoksydacyjnym rośliny.Zdolność do usuwania wolnych rodników chroni przed chorobami zwyrodnieniowymi takimi jak reumatyzm czy choroba zwyrodnieniowa stawów.Oprócz wpływu na cukrzycę i raka, Artemisiaannua może również pomóc w alergiach, boreliozie, przewlekłych stanach zapalnych, a także w walce z pasożytami i inwazją grzybów.
Ten kompaktowy poradnik przedstawia tę niesamowitą roślinę bliżej. Znajdziecie tu obszerne informacje na temat składników, obszarów zastosowań i aktualnych wyników badań. W książce zawarte są również praktyczne wskazówki dotyczące własnej uprawy, a także przepisy dotyczące samodzielnego przygotowania ziołowych specyfików i ich dawkowania.

Informacje dodatkowe o Lecznicza roślina bogów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-06-01
Kategoria: Poradniki

Tagi: bylica roczna poradnik zdrowie walka z rakiem biały wiatr

Kup książkę Lecznicza roślina bogów

Lecznicza roślina bogów - opinie o książce

Któż z nas, choć raz nie pił naparu z mięty, dziurawca, kwiatów lipy czy liści pokrzywy, zioła na odchudzanie, zioła na uspokojenie, …… a bylica roczna ,,Artemisia annua’’ piliście?

Zioła towarzyszą nam od czasów prehistorycznych, to właśnie one w medycynie ludowej stanowią jej trzon. Bo ziół, używamy nie tylko dla smaku i aromatu, ale też dla ich wyjątkowych właściwości zdrowotnych.
Fascynacja ziołami wyniosłam z domu rodzinnego i zaraziłam nią mojego męża, my je nie tylko zbieramy, ale te najbardziej popularne uprawiamy w naszym ogródku. Bo wszystkie zioła, te dziko rosnące i te uprawiane na grządce, posiadają szereg właściwości leczniczych.

Bylica moje pierwsze skojarzenie to dziko rosnący chwast, jednak po przeczytaniu ,,Lecznicza roślina bogów. Bylica roczna’’ wiem, że to dar matki natury dla ludzkości. Bylica roczna w ostatnim czasie wraca do łask, bo jest to roślina posiadająca wiele właściwości leczniczych.

„Liście zawierają żelazo, mangan i cynk, a także potas, wapń, fosfor, siarkę i bor w wysokim stężeniu”. Co pomaga wzmocnić nasz układ odpornościowy, wzmacnia kości i zęby, odpręża mięsień sercowy, wyrównuje poziom cukru we krwi ….. Zawartość witaminy E zapobiega rozwojowi nowotworów, chorobom serca i przedwczesnemu starzeniu się. Jest to roślina, która działa antybakteryjne, antywirusowo, przeciwgrzybicznie, pozwala też pozbyć się z organizmu pierwotniaków i pasożytów. Mało tego cudowna wiadomość dla osób mających problemy z cukrzycą, ta niedoceniona roślinka pozwala na obniżenie glukozy we krwi.
,,Bylica roczna to roślina dobra na wszystko, (..) Możesz być zaskoczony, ile dolegliwości można dzięki niej pokonać’’ … Astma, zakażenie układu moczowego, borelioza, cukrzyca, biegunka, stany zapalne, epilepsja, hemoroidy, a to tylko cześć z nich.

Bo bylica roczna to dwa w jednym, zioło lecznicze i roślina na rabaty. Dla tych, którzy są zafascynowani uprawą roślin i dbają o zdrowie, dobra wiadomość, jest to roślina bardzo odporna i niemal niepodatna na choroby i ataki szkodników. Co to gleby nie ma większych wymagań, praktycznie rośnie wszędzie.

Avatar użytkownika - asia_czyta_ksiaz
asia_czyta_ksiaz
Przeczytane:2024-07-14,

Bylica roczna każdy kto ma styczność z roślinnością na wsi pomyśli, że to zwykły chwast. Oczywiście tu się pomyli bo jest to roślina zawierająca bardzo dużo właściwości zdrowotnych. Sama nie miałam pojęcia o takich możliwościach tejże rośliny. Oczywiście słyszałam o jej istnieniu ale nigdy nie zagłębiałam się w jej szersze zastosowanie.

~

Bylica roczna zawiera wspaniały składnik jakim jest artemiza ale też ponad 400 innych cennych składników. Każdy z nich ma swoje działanie przeciwbakteryjne czy chociażby przeciwwirusowe. Książka uświadomiła mi jak dużo nie wiem o wspaniałości tej rośliny. Wstyd się przyznać ale ja tylko miałam świadomość, że właśnie bylica pomaga w zwalczaniu malarii.

~

Ale czytając tę książkę dowiedziałam się jak ważnym składnikiem jest aby pomóc w chorobie nowotworowej mimo, iż o raku coś tam wiem bo mój tato właśnie zmarł na nowotwór więc na temat tej choroby coś tam czytałam.

~

Autorka przedstawia jak samemu można wychodować i pielęgnować tę roślinę w domowym ogródku. Czytelnik może odkryć też jak zdobyć swój własny proszek z byliczy czy nawet maść, która ma dość szerokie zastosowanie lecznicze.

~

Zaskoczeniem dla mnie było aż takie szerokie zastosowanie lecznicze. Jej zastosowanie przynosi korzyści między innymi na boreliozę, choroby skórne, cukrzyca czy nawet zapalenie stawów. Dodatkową ciekawostka dla mnie było to, że chińska badaczka otrzymała nagrodę Nobla za badania na temat bylicy rocznej.

~

Książka sprawdzi się idealnie dla tych,. którzy czerpią korzyści z ziołolecznictwa i się tym naprawdę bardzo interesują. Ja sama dowiedziałam się coś więcej i z chęcią zacznę sięgać bo dobra z ogródka, które są najczęściej za darmo a my uważamy że to po prostu chwasty. A pamiętajcie jedno, że nikt nie zadba bardziej o nasze zdrowie i dobre samopoczucie jak my sami.

Dziękuję wydawnictwu Biały Wiart za egzemplarz ❤️

Jak ograłem PRL. Na rowerze