reklama

Lecznicza moc postu

Post to najstarsza, najtańsza i prawdopodobnie najskuteczniejsza strategia lecznicza znana ludzkości. Wszyscy nasi przodkowie praktykowali jakąś formę postu, poważanego przez wielu mędrców i w wielu kulturach za swoje korzyści fizyczne, umysłowe, emocjonalne i duchowe.

W tej książce dr David Jockers zabierze cię w podróż, która pomoże ci zrozumieć historię i praktyczne zastosowanie postu, żeby poprawić jakość twojego życia i zdrowia.

Zapoznasz się z faktami naukowymi nt. takich zagadnień, jak zwiększenie wrażliwości na insulinę, wyregulowanie hormonów, spalanie tłuszczu oraz aktywizowanie komórek macierzystych. Dowiesz się, co obiecuje post w zakresie zapobiegania i leczenia tak poważnych chorób jak nowotwory, schorzenia autoimmunologiczne, problemy trawienne oraz choroby neurodegeneracyjne.

W książce zostaną omówione liczne badania i praktyczne zastosowania codziennego postu przerywanego, postu częściowego oraz różnych form postu długiego. Poznasz też sposoby radzenia sobie z trudnościami występującymi w trakcie postu.

Książka ma zainspirować i zmotywować do stylu życia bazującego na poście, przy jednoczesnym odnajdywaniu przyjemności w smacznych i zdrowych posiłkach spożywanych w odpowiednich porach, tak żeby usprawnić elastyczność metaboliczną i wydajność energetyczną, co umożliwi spalanie tłuszczu oraz zapewni energię na cały dzień.

Informacje dodatkowe o Lecznicza moc postu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-06-01
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Fasting Transformation: A Functional Guide to Burn Fat, Heal Your Body and Transform Your Life with Intermittent and Extended Fasting
Tłumaczenie: Agata Staszewska

Kup książkę Lecznicza moc postu

Lecznicza moc postu - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabinapisarek
sabinapisarek
Przeczytane:2023-10-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, wydawnicwto Biały Wiatr,

Nigdy nie zdarzyło mi się stosować postu i przyznam szczerze, że całkowicie nie interesował mnie ten temat dopóki nie trafiłam na książkę „Lecznicza moc postu”, którą otrzymałam od wydawnictwa Biały Wiatr na potrzeby zamieszczenia recenzji.

Mogę śmiało powiedzieć, że jest to druga książka (zaraz po tytule „Nie jesteś chory, jesteś spragniony”), która zrobiła na mnie OGROMNE wrażenie, jeśli chodzi o zawartość merytoryczną. Poradnik obala najpopularniejsze mity, krążące wokół tematyki postu, przedstawia szereg korzyści płynących z jego praktykowania, będąc jednocześnie kopalnią wiedzy i wskazówek dla osób początkujących w tej tematyce.

Jeśli lubicie poradniki o zdrowiu, to gwarantuję Wam, że warto kupić tę książkę. Porusza ogromnie ciekawe zagadnienia, tj. wpływ postu na poprawę czynności mitochondriów, regulacja produkcji komórek macierzystych, działanie postu przeciwrakowe i przeciwlękowe, ochrona przed chorobami neurodegeneracyjnymi itp. Nie wiem, czy znajdziecie na rynku drugą książkę, która napisana jest tak przystępnym językiem i zawiera tak dużo konkretów, badań. Dowiedziałam się z niej jakie są rodzaje postu oraz poznałam korzyści płynące z ich zastosowania, zmieniłam negatywne podejście do tej tematyki, dzięki rzeczowemu uzasadnieniu jakie otrzymałam od autora.

W moim odczuciu, przewodnik ten powinien być obowiązkową lekturą dla każdego, kto pragnie lepiej zadbać o swoje zdrowie. Autor wielokrotnie odnosi się tu również do zagadnień związanych z odpowiednim poziomem cukru, insulinoopornością, i zwiększeniem poprzez post wrażliwości organizmu na insulinę.

Przekonuje, że post to nie głodzenie się. To nie świadome okradanie organizmu ze składników odżywczych. Nie oszalejesz z głodu stosując post, a dzięki niemu możesz zapewnić swojemu organizmowi aktywację wielu procesów naprawczych. Zapraszam Cię już dziś na stronę wydawnictwa, gdzie możesz przeczytać bezpłatny fragment książki.

Czy myśleliście kiedyś, żeby rozpocząć swoją przygodę z postem? Ja przed przeczytaniem tej książki nie, jednak teraz zmieniłam trochę swoje nastawienie.

W tej książce dr David Jockers zabierze was w podróż, która pomoże zrozumieć historię i praktyczne zastosowanie postu, żeby poprawić jakość życia i zdrowia.

Zapoznacie się z faktami naukowymi nt. takich zagadnień, jak zwiększenie wrażliwości na insulinę, wyregulowanie hormonów, spalanie tłuszczu oraz aktywizowanie komórek macierzystych. Dowiecie się, co obiecuje post w zakresie zapobiegania i leczenia tak poważnych chorób, jak nowotwory, schorzenia autoimmunologiczne, problemy trawienne oraz choroby neurodegeneracyjne.

W książce zostały omówione liczne badania i praktyczne zastosowania codziennego postu przerywanego, postu częściowego oraz różnych form postu długiego. Poznacie też sposoby radzenia sobie z trudnościami występującymi w trakcie postu.

Po książkę sięgnęłam z jednego powodu. Od jakiegoś czasu wiem, że choruję na insulinooporność, która daje mi się codziennie we znaki. Byłam ogromnie ciekawa, jak taki post może wpłynąć na moje zdrowie. Z lektury dowiedziałam się sporo nowych rzeczy, lecz są tutaj również takie informacje, o których widziałam już wcześniej. Dla mnie największą zachętą, żeby rozpocząć taki post, (nie mylić z głodówką!) jest:

? Wzrost energii i zrównoważony jej poziom w ciągu całego dnia,

? zdrowy układ trawienny.

Z książki dowiecie się między innymi jak wstępne badania wykazały, że post zwiększa wrażliwość na insulinę, normuje poziom tłuszczu w organizmie, ciśnienie, wskaźniki stanu zapalnego oraz zwiększa ochronę przed chorobami mózgu i serca.

Dużym atutem lektury jest rozdział poświęcony dla różnych rodzajów postów oraz dokładne opisanie wszystkiego. Książka jest bardzo przejrzysta i czyta się ją dobrze.

Lektura będzie idealna dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z postem. Dowiecie się również, jaki wpływ będzie to miało na wasz organizm.

Od siebie mogę polecić lekturę, jest to bardzo dobry poradnik z przydatnymi informacjami.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski