Łasuch. Powrót

Kontynuacja słynnej opowieści rozgrywającej się w postapokaliptycznej Ameryce!

Niegdyś Gus, chłopiec z jelenimi rogami, przeżył wiele przygód, znalazł przyjaciół, miłość, szczęście, rodzinę i akceptację. Teraz, wiele lat później... wszystko zaczyna się od nowa. Chłopiec budzi się w dziwacznym świecie, w którym ostatni ludzie walczą o przetrwanie. Mówią mu, że jest wyjątkowy, że jest wybrańcem i że tylko on może pomóc im uwolnić się od hybryd-ciemiężycieli.

Autorem ,,Łasucha" jest kanadyjski scenarzysta i rysownik Jeff Lemire, zdobywca wielu prestiżowych nagród za bestsellerowe komiksy takie jak ,,Czarny Młot", ,,Opowieści z hrabstwa Essex", ,,Green Arrow", ,,Justice League United", ,,Animal Man", ,,Superboy". Główna opowieść o Łasuchu doczekała się ekranizacji w postaci serialu. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w ,,Sweet Tooth: The Return" #1-6.

Informacje dodatkowe o Łasuch. Powrót:

Łasuch. Powrót - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-05-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Nie mamy tutaj do czynienia z bezpośrednią kontynuacją oryginału. Akcja albumu osadzona została 300 lat po wydarzeniach z głównego cyklu. Dzięki temu na kolejnych stronach kreśli się tu nowa historia, po którą może sięgnąć każdy. Największą radość z czytania, będą mieli jednak doświadczeni fani. Czyli ci, którzy z wielką ciekawością pragną zobaczyć, co zmieniło się w ich ulubionym świecie przez te wszystkie dziesięciolecia. To oni najbardziej docenią głębię opowieści i to, w jaki sposób autor implementuje w fabule wyraźnego „ducha” głównej serii.

Lemire ponownie kreśli nietuzinkową i mocno złożoną historię pełną tajemnic, niedopowiedzeń i dwuznaczności. Głównym bohaterem jest tutaj chłopiec z jelenimi rogami, który budzi się w dziwacznym świecie, gdzie ludzie walczą o przetrwanie. Staje się on „wybrańcem”, który zbawi ten świat i przyniesie długo wyczekiwany pokój. Do końca nie będzie jednak wiadomo czy będzie on wstanie zrealizować pokładane w nim nadzieje.

Jeśli sam zarys bohatera przywodzi skojarzenia z oryginałem, to są one mocno zamierzone. Autor bawi się bowiem z czytelnikiem, nie dając mu konkretnej odpowiedzi czy jest to Gus, czy może zupełnie nowa postać. Tego rodzaju smaczków jest tutaj oczywiście znacznie więcej. Cały scenariusz jest napisany w taki sposób, że nie otrzymujemy tutaj wszystkich potrzebnych informacji do należytego zrozumienia dzieła. Pojawiają się pewne poszlaki i podpowiedzi, które wykorzystujemy do indywidualnej interpretacji. Wszystko to jest doskonale przemyślane przez twórcę i niezwykle intrygujące.

Odkrywanie tajemnic świata, jego postaci i poznawanie ciekawych zależności pomiędzy nimi daje nam gigantyczną satysfakcję. Zachwycić można się również dość dynamicznym tempem akcji (głównie ze względu na ograniczoną ilość stron), gdzie nie ma nawet chwili na nudę. Są za to kolejne fabularne niespodzianki, które Lemire z zamiłowaniem rzuca pod nogi czytelnika.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2022-05-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

,,Łasuch. Powrót" to opowieść o chłopcu, który nigdy nie wiedział, co jest prawdą, a co nie... To też opowieść o ludziach zagubionych głęboko w najmroczniejszym z miejsc. (...) To opowieść o starych rzeczach (...) które kryją się w ciemności i powtarzają się raz po raz, bez końca. To w końcu opowieść, która czekała, aż Gus odnajdzie jej zakończenie, aby móc powtórzyć ją innym. A to, czy zechcecie go wysłuchać, zależy już tylko i wyłącznie od was samych.

więcej -> https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-lasuch-powrot-jeff-lemire/

Piękna Polska 4. Wielkopolska
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Piękna Polska 4. Wielkopolska

Album-przewodnik z siedmioczęściowej serii Piękna Polska.Historia, geografia, najpiękniejsze miejsca, informacje turystyczne.Wielkoformatowe, barwne zdjęcia...

Encyklopedia europejskich i egzotycznych ptaków ozdobnych
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Encyklopedia europejskich i egzotycznych ptaków ozdobnych

Praktyczne informacje o 250 gatunkach ptaków hodowlanych, opis upierzenia i charakterystykę poszczególnych gatunków, stosowne dla nich pożywienie i sposób...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung