Kupowana miłość

Gdyby Twój cień mógł przemówić… co by Ci powiedział?

Młodziutka Evi, pozbawiona poczucia własnej wartości, staje się ofiarą dużo starszego mężczyzny. Viktoria, myląca miłość z potrzebą przynależności, ucieka w nieudane małżeństwo. Zoe, Nina oraz Chloe postanawiają zawalczyć o swoje szczęście. A dojrzała Alba w końcu daje sobie szansę na przepracowanie traum i uleczenie niezabliźnionych ran…

Sześć poruszających opowieści, sześć różnych kobiet. Tych, które były kochane, zdradzane oraz porzucane, ale także tych, które same to robiły. Każda z nich zachęca, by zajrzeć w głąb siebie, rozpocząć wewnętrzny dialog i odkryć tłumione przez lata potrzeby oraz pragnienia.

Bo wszystkie na to zasługują, nawet jeśli do tej pory tkwiły w cieniu.

Informacje dodatkowe o Kupowana miłość:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-04-18

Kup książkę Kupowana miłość

Opinie o książce - Kupowana miłość

Avatar użytkownika - poczytamcikotku
poczytamcikotku
Przeczytane:,
Książka otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. „Kupowana miłość” Ewy Daroszewskiej to zbiór kilku opowieści o kobietach, które na własne oczy przekonują się, czym jest miłość, zdrada i porzucenie. Książka ma zachęcić do zajrzenia w głąb siebie i rozpoczęcia życia zgodnie ze swoimi pragnieniami. W tej powieści przeczytacie o braku poczucia własnej wartości, o potrzebie przynależności, o pracowaniu nad swoimi traumami oraz o walce o swoje szczęście. Sześć kobiet, sześć różnych historii i jeden przekaz. Książka ma na celu przekonanie czytelnika o tym, że czasem warto porozmawiać z samym sobą i pomyśleć nad tym, czego naprawdę potrzebujemy od życia i co powinniśmy z tym zrobić. Niestety wydaje mi się, że efekt jest odwrotny do tego zamierzonego. Przede wszystkim te historie łączy fakt, że są ciężkie i trudno przez nie przebrnąć. Opowieści jak opowieści, można napisać o smutkach, o lękach, albo przeciwnie, o dużej pewności siebie i o radosnych chwilach, ale trzeba by zrobić to w taki sposób, żeby ktoś, kto to czyta, skupił się i zainteresował. W tym przypadku niestety treść była nudna, wymuszona i mało interesująca. Żadna z tych historii nie wywołała u mnie ciarek, gdyż moim zdaniem, nie było w nich nic nadzwyczajnego, a sposób, w jaki zostały opisane, był fatalny. Ciężko było przez nie przebrnąć. Co do bohaterek, mimo że każda z nich miała inne życie, inną historię, to były takie same. Odniosłam wrażenie,

Czy miłość można kupić? A czy można również kupić zainteresowanie swoją osobą? Czy kobiety są zdolne do takich kroków? Może są zdesperowane lub skrzywdzone przez życie? Może to mężczyźni doprowadzają płeć piękną do tak drastycznych zachowań?

Kupowana miłość to historia sześciu kobiet, które doświadczyły w życiu wiele zła i bólu. Zostały skrzywdzone i okrutnie potraktowane przez los. Były wykorzystywane i oszukiwane przez mężczyzn, którzy się nimi bawili. Okłamywali i niszczyli je powoli, sukcesywnie i z premedytacją. Jedna  z bohaterek, Evi, spotyka się ze starszym mężczyzną, który wykorzystuje młodą i naiwną dziewczyną, zabawia się nią. Kolejna bohaterka pada ofiarą oszusta i pozwala się bezgranicznie wykorzystywać, zaślepiona jego rzekomą miłością. Kolejna ma wszystko, ale czegoś jej jednak brakuje. Żyje w dostatku, uwięziona w kokonie własnego jestestwa. I takie właśnie są bohaterki tej lektury. Naiwne i zagubione, szukające akceptacji i zrozumienia. Ofiarujące siebie dla tego ukochanego, który jednak dostrzega tylko siebie i swoje potrzeby. Te okryte traumą bohaterki szukały szczęścia, a znalazły ból i upokorzenie. Czy otworzą w końcu oczy i spojrzą na świat z szerszej perspektywy? Znajdą w sobie tylko siły i odwagi, aby zawalczyć o siebie, swoje szczęście i spokój? Czy krzywda podziała na nie mobilizująco i motywująco? Czy potrafią w końcu powiedzieć „dość”!

Bohaterki podejmują walkę ze swoimi słabościami i krzywdami. Odnajdują siłę i bodźce do szukania rozwiązania swoich sytuacji osobistych i poprawy swojego losu. Napędzają się wewnętrznie i zachęcają inne kobiety do wyjścia z osobistej strefy komfortu. To nie jest trudne i niemożliwe, ale do tego trzeba dojrzeć emocjonalnie, zrozumieć, że się chce zawalczyć o siebie i swój rozwój, o ty by mieć równe prawa w związku.

Mimo rozterek, które były codziennością w ich życiu, pokazują, jak walczyć ze złem i pokonywać trudności. Jak ważne jest, aby o siebie zadbać, rozwijać się i podnosić swoje walory. Nie ma rzeczy niemożliwych, są sytuacje trudne, ale do pokonania. Moc i waleczność otwierają drogę do innego i lepszego życia, do stanowienia o sobie i samodzielnego sterowania swoim życiem.

Ta lektura powinna być świetną i darmową lekcją życia. Nauką, jak zawalczyć o siebie, jak nie dać się zniewolić i oszukiwać. Autorka – przemawiając do nas czynami i słowami bohaterek – zachęca kobiety do aktywności i intymnej głębokiej refleksji. Nad przeniknięciem w głąb własnego królestwa i odszukania królowej swojego istnienia.

To znakomita opowieść dla każdej kobiety. Zarówno tej szczęśliwej i spełnionej, jak i tej poszukującej nadal swojej drogi życiowej. Każda znajdzie coś dla siebie, coś, co sprawi, że radość i miłość zawita w wasze progi. A szczęście od dzisiaj stanie się ważnym członkiem waszej rodziny.

Zachęcam się sięgnięcia po te historie. Znajdziecie w nich wiele cennych i wartościowych wskazówek i drogowskazów życiowych, które od dzisiaj będą rozświetlać waszą pełną szczęścia i powodzenia przyszłość.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska