KULINARNE POJEDYNKI: TOM 19

Kurokiba staje do Kulinarnego Pojedynku przeciwko Kusunokiemu, którego Azami Nakiri wybrał nowym członkiem Centrali. W starciu, którego tematem jest łosoś, zetrą się ambicje i duma obu kucharzy. A co myśli o tym wszystkim Alice?

Informacje dodatkowe o KULINARNE POJEDYNKI: TOM 19:

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 19 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Tomik dziewiętnasty to jedna z niewielu części cyklu, w której pierwszych skrzypiec nie gra Soma. Główną postacią jest tutaj Kurokiba, który ma okazję zaprezentować swoje niebywałe zdolności kulinarne oraz odkryć przed czytelnikiem pewne elementy swojej przeszłości (zresztą nie tylko swojej). Zaciekły pojedynek doskonale pokazuje, że akademia pełna jest zdeterminowanych i mocno uzdolnionych uczniów, którym nie podobają się nowe porządki. Końcówka tomiku ponownie należy jednak do głównego bohatera, który tym razem będzie miał okazję sprawdzić siłę „elity”. Mamy więc tutaj mieszankę widowiskowości, dramatyzmu, emocji i humoru, czyli wszystko to, co sprawia, że Kulinarne pojedynki są tak doceniane przez fanów mang na całym świecie.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

KULINARNE CLIFFHANGERY

To już dziewiętnasty tomik „Kulinarnych pojedynków”, za nami już tyle starć i wydarzeń, tyle akcji i ciągnących się przez kilkanaście rozdziałów wątków, a ja mam wrażenie, że seria dopiero się rozkręca. I nie jest to wcale mylne wrażenie, bo cykl dopiero co zakończył się w Japonii na 36 tomie, a to pokazuje ile jeszcze zabawy nas czeka. A że jest to świetna zabawa, od której trudno jest się oderwać, żaden miłośnik shounenów nie będzie miał powodów do narzekań.

Souma pokazał na co go stać, pokonał przeciwnika, którego pokonać nie mógł i jednocześnie – między innymi oczywiście, bo poznał też kilka informacji o przeszłości swojego ojca – wywołał swoistą rewolucję. Teraz inni uczniowie idą w jego ślady i stają do walki z Centralą, na szali stawiając swoje marzenia. Czy mają szansę?
O tym już niedługo przekona się Kurokiba, który zaczyna walkę z należącym do Centrali Kusunokim. Tematem ich kulinarnego pojedynku staje się łosoś. Co obaj ugotują? Jaki będzie wynik tego starcia? I co jeszcze się wydarzy?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/kulinarne-pojedynki-19-tsukuda-yuuto.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung