KULINARNE POJEDYNKI: TOM 17

Przez rządy Azamiego Nakiri w Akademii Tootsuki wolność Eriny zostaje poważnie ograniczona. Na szczęście dzięki pomocy Alice udaje jej się uciec z rodzinnej rezydencji. Po długim biegu przez teren Akademii trafiają do… Gwiazdy Polarnej!
Czy Erina znajdzie tam schronienie przed demonicznym ojcem?!

Informacje dodatkowe o KULINARNE POJEDYNKI: TOM 17:

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 17 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Część siedemnasta zaczyna się od „uwolnienia” Eriny z domu i przygarnięcie jej do Gwiazdy Polarnej. Od tego momentu autor skupia się na pokazaniu nam nowego kierunku, w którym podąża akademia pod przywództwem ojca dziewczyny. Stare zasady przestały istnieć, a na ich miejsce powołano nowe prawa, mające na celu znaczące zmniejszenie ilości uczniów. Nikt nie będzie mógł się teraz czuć bezpiecznie i w każdym momencie będzie mógł zostać skreślony z listy uczniów. Nie obejdzie się tutaj również bez konieczności zmierzenia się Somy z groźnym przeciwnikiem. Od tego pojedynku będzie zależeć przyszłość akademika. W fabule obok sporej dawki emocji i dramatyzmu nie zabrakło również miejsca na solidną szczyptę humoru, która jest znakiem rozpoznawczym serii. Całość czyta się z niekłamaną przyjemnością i wyraźnie czuć, że w autora wstąpiły nowe siły.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-08-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

ZABAWA W PAWŁOWA I JEGO PSA

Kochacie shouneny? Kochacie gotować? Kochacie jeść? Oto seria dla Was! „Kulinarne pojedynki” to doskonałe i jakże apetyczne połączenie niesamowitych smaków i aromatów (człowiek w równym stopniu je oczami, co ustami, a autorzy serii doskonale to wykorzystali), z seksownymi dziewczynami i łagodną erotyką. Przede wszystkim jednak królują tu tytułowe pojedynki, więc na brak dynamizmu, a tym samym nudę, nikt nie będzie mógł narzekać.

W akademii Tootsuki źle się dzieje. Dotychczas Souma musiał stawić czoła przeciwnikom walczącym na polu kulinarnym, teraz jednak jego wrogiem – jak i wrogiem szkoły – staje się nowy jej zarządca. Jak wygrać z kimś takim?
Pojawienie się ojca Eriny było wydarzeniem jakże niepożądanym. Nikt jednak, a już dziewczyna w szczególności, nie spodziewał się, że ten potajemnie zdołał przekonać do siebie członków elitarnej dziesiątki, co doprowadziło do przejęcia przez niego władzy w placówce. Co to właściwie oznacza dla szkoły? Ten problem schodzi na dalszy plan w obliczu zagrożenia, jakie powrót ojca stanowi dla dziewczyny. Dlatego tez dziadek Eriny prosi Soumę o pomoc i uratowanie jego wnuczki. Tylko co chłopak ma zrobić w takiej sytuacji?
Tymczasem przyjaciele Eriny, martwiąc się o nią, pomagają jej uciec z domu. Problemem staje się znalezienie miejsca do ukrycia jej, bo rodzina Nakiri wszędzie może ją znaleźć. Tu z pomocą przychodzi jednak Souma, który proponuje internat Gwizdy Polarnej. Miejsce jest dostatecznie blisko, by nikt nie podejrzewał, że Erina się tam ukryła, a jednocześnie wolne jest od członków jej rodziny. Czy jednak rzeczywiście to taka dobra kryjówka?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/08/kulinarne-pojedynki-17-tsukuda-yuuto.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung