reklama

KUBA

Autobiografia wielkiej gwiazdy światowego futbolu!

Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu i pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów oraz spostrzeżeniami o blaskach i cieniach piłkarskiego życia.

Informacje dodatkowe o KUBA:

KUBA - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mocarz
Mocarz
Przeczytane:2023-06-25,

Pięknie i ujmująco przedstawiona opowieść o wybitnym polskim piłkarzu napisana przez dziennikarkę Panią Małgorzatę Domagalik skupia się przede wszystkim pod każdym względem na tym jakim jest człowiekiem Kuba Błaszczykowski, a w mniejszym stopniu na szczegółowym opisie kariery piłkarza. Według mnie osobiście właśnie ten aspekt wyróżnia tę autobiografię od innych pozycji o tej samej tematyce, Gorąco polecam tę książkę wszystkim fanom piłki nożnej i naturalnie fanom Kuby.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-12-25,
Jakuba Błaszczykowskiego znają wszyscy jest światowej sławy piłkarzem, uwielbianym przez miliony ale nie każdy kibic zna historię która wydarzyła się w jego dzieciństwie oraz jaką szkołę życia musiał przejść aby być w tym miejscu kariery w której się teraz znajduje. Wraz z dziennikarką Małgorzatą Domagalik decyduje się opowiedzieć czytelnikom wszystkie etapy swojego życia, tak powstała jego biografia, widziana oczami jego rodziny, bliskich, znajomych i trenerów.
Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2016-07-16,
Bardzo szanuję Kubę i miałam chęć przeczytać tę książkę już jakiś czas temu. Na moje szczęście Euro2016 przypomniało mi, by nadrobić zaległości. O jego rodzinnym dramacie wiedziałam tylko pobieżnie, ale teraz już wiem, co czuł, jak to się stało, jak sobie z tym musiał radzić i jak bardzo ta tragedia wpłynęła na jego życie. Podchodziłam do tej książki i zastanawiałam się czy dostanę tylko rozpisane statystyki, czy może zobaczę normalnego, prywatnego Pana Błaszczykowskiego. Nie zawiodłam się. O jego życiu wypowiadają się też jego najbliżsi i przyjaciele. Momentami łezka w oku mi się kręciła, ale to raczej ze współczucia do sytuacji opisywanych w tekście. Coś co mnie przykuło w tej biografii to bez wątpienia charakter Kuby, a mniej jego zdolności na boisku. Ogromnie podziwiam to, że był w stanie się podnieść po tym wszystkim co go w życiu spotkało. Ale on po każdej porażce pokazuje, że jest silniejszy. Wraca niczym bumerang ze zdwojoną siłą. Człowiek z tytanu, polski Iron Man. Główną rzeczą jaką zapamiętam to fragmenty o jego trudnym charakterze i języku. Też jestem osobą, która mówi to co myśli i bierze później odpowiedzialność za swoje czyny. Nie raz, nie dwa dostało się po uszach tylko nie dając się obrażać. Jego słowa pomogły mi poukładać sobie nieco w głowie. Ta książka pokazuje jakim silnym psychicznie jest Błaszczykowski. Cenię jego życiową postawę i w mojej opinii jego podejścia do życia wiele osób mogłoby się nauczyć. Co do samej książki to nie mam zastrzeżeń. Jestem tylko ciekawa jakby wyglądały kolejne rozdziały, które można by dopisać po tym Euro. Tyle się przez ten czas od ukazania książki wydarzyło w jego życiu. Podziwiam i szanuję. Cieszę się, że mogłam przeczytać o takim piłkarzu jak Pan Błaszczykowski.
Moim zdaniem warsztat literacki tej książki pozostawia wiele do życzenia. Jadnak historia tego człowieka warta jest przeczytania mimo to.
Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
Przeczytane:2016-07-29, Ocena: 3, Przeczytałam,
Serce na sznurku
Małgorzata Domagalik0
Okładka ksiązki - Serce na sznurku

Rozgrywające się wśród arktycznych śniegów i lodów przygody foczki i Ksawerego to wzruszająca, ale też dowcipna opowieść o samodzielności...

Pani Wymagalik
Małgorzata Domagalik0
Okładka ksiązki - Pani Wymagalik

Znana dziennikarka i wpływowa redaktorka opisuje kulisy świata mediów oraz show-biznesu, kreśląc portrety znanych ludzi, z którymi miała okazję zetknąć...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung