reklama

Ku twej wieczności #1

Na początku była kula, ciśnięta przez czyjąś dłoń na powierzchnię ziemi. Niezwykły byt zdolny uczyć się i zmieniać swój kształt. Istota obdarzona darem nieśmiertelności. I stało się tak, że pewnego dnia istota napotkała na swej drodze chłopca, a spotkanie to zapoczątkowało jej wieczną tułaczkę przez świat pełen najrozmaitszych bodźców. Oto opowieść o poszukiwaniu samego siebie.

Informacje dodatkowe o Ku twej wieczności #1:

Wydawnictwo: Kotori
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Fumetsu no Anata e

Kup książkę Ku twej wieczności #1

Ku twej wieczności #1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-06-08, Ocena: 4, Przeczytałem,

RÓŻNE FORMY WIECZNOŚCI

Jeśli nie liczyć „Dragon Balla Super”, dawno nie czekałem tak na żadną mangową premierę, jak na „Ku twej wieczności”. Wszystko przez to, że „Kształt twojego głosu”, inna manga Yoshitoki Oimy, zachwyciła mnie tak bardzo, że wprost nie mogę się doczekać kolejnych tomów. I chociaż jej nowe dzieło nie ma tak silnego ładunku emocjonalnego, jak ten właśnie tytuł, autorka po raz kolejny dostarczyła mi znakomitej i rewelacyjnie zilustrowanej rozrywki.

Na początku była kula – i czyjaś dłoń, która cisnęła ją na Ziemię. I od tego wydarzenia zaczyna się cała opowieść. Kula była bowiem niezwykłym bytem potrafiącym przybrać dowolny kształt, na dodatek mogącym cieszyć się nieśmiertelnością. Wędrując po skutym lodem świecie kula zaczęła przybierać różne formy, aż upodobniła się do napotkanego konającego wilka i w ten oto sposób wkrótce poznała pewnego chłopca. Chłopiec ów, właściciel wilka, mieszkał w resztkach zrujnowanego miasteczka. Został tu sam z dziadkami, bo reszta ruszyła na poszukiwania legendarnej, rajskiej krainy, gdzie żyją inni ludzie. Obiecali wrócić, niestety nic takiego nie nastąpiło.
I tu zaczyna się właściwa akcja mangi. Chłopak postanawia ruszyć w podróż za pozostałymi. Ze swoim wiernym wilkiem u boku przemierza niebezpieczny świat, a Kula powoli odkrywa uroki i zagrożenia ziemskiego życia.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/06/ku-twej-wiecznosci-1-yoshitoki-oima.html

Ku twej wieczności #8
Yoshitoki Oima0
Okładka ksiązki - Ku twej wieczności #8

Niesio i towarzyszący mu członkowie brygady ochronnej zostają schwytani przez ekscentrycznego księcia Bona, człowieka widzącego umarłych. Wkrótce...

Kształt twojego głosu 2
Yoshitoki Oima0
Okładka ksiązki - Kształt twojego głosu 2

Shoya Ishida nade wszystko ceni przygody i dobrą zabawę. Jest energiczny i wszędzie go pełno. Kiedy więc w klasie pojawia się nowa koleżanka – niesłysząca...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung