reklama

Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii

Prosto od twórcy uwielbianego i docenionego serialu Netfliksa „BoJack Horseman”: bajecznie niebanalny zbiór opowiadań o miłości – najlepszej i najgorszej rzeczy we wszechświecie.

Napisane z ciętym czarnym humorem – znakiem rozpoznawczym BoJacka Horsemana – opowiadania Boba-Waksberga doprowadzą cię do śmiechu, płaczu i emocjonalnego rozedrgania, pozostawiając w niewygodnie rozkosznym uznaniu dla twórcy. W „Przenajświętszej i najpomyślniejszej uroczystości” zaręczona para młodych ludzi zmuszona jest uporać się z wsadzającymi nosa w nie swoje sprawy krewnymi, którzy dyktują stosowną liczbę kozłów do ofiarowania podczas ślubu. „Przegapione połączenie – m4w: mężczyźni szukają kobiet” to tragikomiczna opowieść o dwójce singli dojeżdżających metrem do pracy, wciąż nie potrafiących nawiązać upragnionego kontaktu. A w „Więcej ciebie, którym już jesteś” zmagający się z trudnościami pracownik parku rozrywki utrzymanego w tematyce zmarłych prezydentów dowiaduje się, że miłość może być genetycznie modyfikowana.

Epatująca surrealizmem, a jednocześnie wybitnie realistyczna narracja Bob-Waksberga to zabójczą mieszanka humoru, romansu, fantazji i komentarzy na temat współczesnej kultury oraz druzgocącej emocjonalnej bezbronności.

Informacje dodatkowe o Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2020-03-11
Tytuł oryginału: Someone Who Will Love You in All Your Damaged Glory
Tłumaczenie: Monika Skowron

Kup książkę Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii

Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii - opinie o książce

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2021-02-12, Ocena: 2, Przeczytałam, 2021,

Zbór opowiadań - bardzo nierówny. Są fantastyczne, takie jak o ślubie lub psie ale są też takie, że po prostu przysypiałam i nic mnie nie obchodziły. W dużej mierze moja ocena pewnie wynika z faktu, że nie cierpię, nienawidzę opowiadań. W tym wypadku, po prostu skusił mnie tytuł.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski