Księga seansów. Przewodnik po dywinacji i komunikowaniu się z duchami

Naucz się obcowania z duchami w świadomym i nieświadomym życiu

Odkąd ludzie żyją, tęsknią za tymi, którzy umarli, za ich mądrością i wsparciem. W ,,Księdze seansów" autorka i czarownica Claire Goodchild zabiera nas w podróż przez historyczny krajobraz spirytyzmu i prowadzi przez bezpieczne praktyki łączenia się z drugą stroną. Uczy, jak się chronić, omawia różne narzędzia - od tablic spirytystycznych i tarota po domino i uroki - które są niezbędne do otwarcia mostu prowadzącego do świata pozagrobowego. W jasny i sugestywny sposób przedstawia obszerną historię seansów, a także oferuje czytelnikom przewodnik po dostępie do świata duchów i obcowaniu z nim. Dostarcza cennych drogowskazów do osobistej mitologii, ujawnionej w naszym świadomym i nieświadomym życiu.

Informacje dodatkowe o Księga seansów. Przewodnik po dywinacji i komunikowaniu się z duchami:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-03-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Book of Séances: A Guide to Divination and Speaking to Spirits

Tagi: Mistycyzm magia okultyzm

Kup książkę Księga seansów. Przewodnik po dywinacji i komunikowaniu się z duchami

Księga seansów. Przewodnik po dywinacji i komunikowaniu się z duchami - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Księga seansów. Przewodnik po dywinacji i komunikowaniu się z duchami" to ciekawa i pięknie ilustrowana lektura.

Czyta się ją szybko. Znajdziemy tutaj sporo interesujących informacji oraz ciekawostek.

Dzięki tej pozycji poznamy historię akcesoriów wróżbiarskich oraz dowiemy się czegoś na temat folkloru i historii paranormalnych, które ukształtowały nastawienie ludzi do duchów.

Na początku autorka skupia się na pojęciach śmierci, wróżbiarstwa, seansów, spirytualizmu, duchów czy zjaw. Przedstawia początki seansów, a także dlaczego tak zyskały na popularności w XIX i na początku XX wieku. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona gdy przeczytałam, że to między innymi dzięki reklamom oraz feminizmowi rozwinął się ruch spirytualistyczny.

Znajdziemy tutaj instrukcję jak przeprowadzić seans oraz na co przy tym uważać.

Druga część książki, jest bardziej praktyczna. Znajdziemy tutaj instruktaże dotyczące kartomancji, pisma automatycznego, bibliomancji, tablicy spirytystycznej, tasseografii, rabdomancji czy innych rodzajów wróżenia z przedmiotów.

Jest to ciekawa lektura. Mnie się podobała, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Uwielbiam książki tego rodzaju, gdyż bardzo interesuję się wierzeniami i folklorem. To fascynujące jak wyglądają wierzenia ludowe, jak się zmieniają oraz rozpowszechniają oraz jak wpływają na życie codzienne, choć czasem sobie nie zdajemy z tego nawet sprawy.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska