Księga niezwykłych zjawisk przyrody

Jak dochodzi do erupcji wulkanów? A do zaćmienia Księżyca? A co sprawia, że powstają huragany? Zjawiska przyrody, zwłaszcza te najbardziej zadziwiające i groźne, przypominają nam, że Ziemia jest niesamowitą, aktywną planetą, zdolną zadziwić nas swoją mocą i spektakularnymi efektami specjalnymi.

Ta ,,Księga niezwykłych zjawisk przyrody" odpowiada na dociekliwe pytania dotyczące najbardziej niesamowitych zjawisk, które niekiedy mamy okazję zaobserwować, od zorzy polarnej, poprzez potężną wichurę, po kolorową tęczę.

Informacje dodatkowe o Księga niezwykłych zjawisk przyrody:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2024-04-29
Tytuł oryginału: Natural Phenomena

Kup książkę Księga niezwykłych zjawisk przyrody

Księga niezwykłych zjawisk przyrody - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-05-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

?        Skąd biorą się chmury?

?        Jak powstaje burza piaskowa?

?        Dlaczego góry lodowe nie idą na dno?

?        Dlaczego nie wolno obserwować zaćmienia słońca gołym okiem?

Na te i wiele więcej pytań przychodzi z pomocą przepięknie wydana książka ,,Księga niezwykłych Zjawisk Przyrody".

Każdy z omówionych rozdziałów oprócz wyjaśnienia czym jest dane zjawisko i jak ono powstaje, posiada również opis rekordów np.:

Gdzie odnotowano największą liczbę tornad, czy kiedy i gdzie widziano na niebie najdłużej tęczę.

Oprócz naukowych informacji poznamy również różne wierzenia i legendy dotyczące danego zjawiska przyrodniczego.

Przy każdym zjawisku znajduje się tutaj również rubryka ,,zrób to sam". Jest to zbiór krótkich wskazówek jak w domowym zaciszu wykonać pewne doświadczenie, w wyniku którego możemy wykonać np. swój własny wulkan.

Książka zawiera wyczerpujący opis aż 16 zjawisk przyrodniczych. Opisane są one w prosty sposób. Dopełnieniem opisów są duże, kolorowe ilustracje, które przybliżają czytany tekst i pomagają go zrozumieć. Książka przeznaczona jest dla dzieci od 9-12 lat i myślę, że jest fantastycznym prezentem dla tych, którzy interesują się burzami, trzęsieniami ziemi, trumnami czy zaćmieniami słońca i księżyca.

Tsunami Trzęsienie ziemi Chmury Burza Tęcza zaćmienie słońca zjawiska przyrodnicze