Kronika Rodu Pasquier I: Notariusz z Hawru Ogród dzikich zwierząt

Tom 1 cyklu Kronika Rodu Pasquier

Pięciotomowa saga rodzinna o paryskiej familii, dla której niespodziewany spadek stał się punktem zwrotnym w życiu. Spadek ten spowodował awans społeczny członków tej rodziny. Bogate tło obyczajowe. Paryż na przełomie wieków.

Informacje dodatkowe o Kronika Rodu Pasquier I: Notariusz z Hawru Ogród dzikich zwierząt:

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: 1958-07-01
Tytuł oryginału: Chronique des Pasquier I: Le Notaire du Havre Le Jardin des Betes Sauvages
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Notariusz z Hawru - Iza Glinka, Ogród dzikich zwierząt - Kazimiera Woyde

Kup książkę Kronika Rodu Pasquier I: Notariusz z Hawru Ogród dzikich zwierząt

Kronika Rodu Pasquier I: Notariusz z Hawru Ogród dzikich zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2019-06-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, książki 2019,

Rodzinę Pasquier poznajemy w momencie, gdy dostaje wiadomość o spadku po zmarłej ciotce Delahaie. Narratorem jest najmłodszy z synów, Laurent Pasquier. Opowiada on o tym, jak ten spadek zaważył na całej ich przyszłości, gdyż ojciec rodziny wykorzystał go w całości na " wieczne studiowanie" i własne przyjemności, gdy tymczasem jego żona musiała wiecznie martwić się czym nakarmić gromadę głodnych dzieci i w co je ubrać, gdyż nie ujrzała ani grosza ze spadku, który formalnie jej właśnie się należał. Pomimo, że spadek został tak zaplanowany, że rodzina otrzymała od razu tylko rodzinne meble i niewielkie pieniądze, a znaczna suma pieniędzy mogła zostać wypłacona dopiero po dojściu do pełnoletności dzieci i tylko za ich pozwoleniem, ojciec poradził sobie z tym pożyczając większe sumy pod zastaw spadku.

Kronika rodu Pasquier t. 1-5
Georges Duhamel0
Okładka ksiązki - Kronika rodu Pasquier t. 1-5

Pięciotomowa saga rodzinna o paryskiej familii, dla której niespodziewany spadek stał się punktem zwrotnym w ich życiu....

Kronika Rodu Pasquier II: Widok Ziemi Obiecanej Noc Świętojańska
Georges Duhamel0
Okładka ksiązki - Kronika Rodu Pasquier II: Widok Ziemi Obiecanej  Noc Świętojańska

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski