Krawcy zaklęć

Magiczna przygoda niezwykłego krawca

Hen marzy o zostaniu krawcem zaklęć, wszywającym magię w ubrania, jak jego babcia. Niestety w mieście powstaje coraz więcej wielkich fabryk krawieckich i przez to mniejsze firmy zaczynają borykać się z ogromnymi problemami. Wujek chłopca musi zamknąć swój niezwykły sklep, a rodzinna katastrofa jest coraz bliżej.

Czy chłopcu uda się odkryć nowy rodzaj ściegu i ocali rodzinę od bankructwa?

Informacje dodatkowe o Krawcy zaklęć:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: Spell Tailors

Tagi: Dzieci od ok. 12 lat

Kup książkę Krawcy zaklęć

Krawcy zaklęć - opinie o książce

Avatar użytkownika - trilingualmother
trilingualmother
Przeczytane:2023-06-19, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ta niesamowita powieść nas urzekła, przypomina, że nie warto się poddawać, a wiara w siebie i wytrwałość mogą zdziałać cuda. Więzi rodzinne to również bardzo ważny element życia.

Hen uczy się od babci sztuki krawiectwa i to wcale nie jest łatwa umiejętność, a w dodatku polega na wszywanie zaklęć zgodnie z potrzebami klienta. W Sparrow Down rodzina Danellich wyrobiła sobie niezawodną renomę, a ich praca jest doceniana i niezastąpiona.
Wkrótce zachodzą jednak zmiany, bo w mieście pojawia się wujek Bertie, aby mieć oko na krawiecki biznes. Z wizytą niestety wiąże się kilka smutnych wydarzeń, a plany Hena legną w gruzach. Nie będzie mógł się wybrać na wymarzony konkurs młodych krawców. Rodzinnej firmie grozi konkurencja, otwiera się nowa fabryka Tiberiusa Peppera, a ściegi zaklęć przestają działać. Czyżby choroba Buni miała coś z tym wspólnego? Hen próbuje rozwiązać wiele niewyjaśnionych zdarzeń i przypomina, że krawcom zaklęć potrzebna jest uważność i miłość w stosunku do ich pracy.

To fenomenalna historia, którą pochłonęłam w błyskawicznym tempie. Jeśli macie ochotę na lekką i przyjemną lekturę z domieszką magii - “Krawcy zaklęć” to idealny wybór.

Podoba mi się zabieg autora o wspominaniu Hestii, która jest mitologiczną opiekunką domowego ogniska. Przyjrzyjcie się pięknej okładce i szacie graficznej. Książka pięknie się prezentuje.

Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-06-27, Przeczytałam, Mam,
Kolejna książka, która mnie wciągnęła, porwała od pierwszej strony i sprawiła, że ciężko było się z nią rozstawać. Po prostu piękna w każdym calu, począwszy od urzekającej okładki aż po ostatnie zdanie wartościowej treści.   "Krawcy zaklęć" to opowieść o rodzinie, w której od pokoleń szyto ubrania. Nie byle jakie ubrania - magiczne. Każde wyjątkowe i niepowtarzalne, skrojone na miarę zamawiającego, a do tego posiadające wszyte zaklęcie, nadające ubraniu niesamowite właściwości.    Hen, młody chłopiec, ma marzenie, by zostać krawcem tak jak babcia i poprzednie pokolenia rodziny Danellich. Ma wyjątkowe zdolności i naprawdę radzi z tym sobie świetnie. Babcia wspiera go w nauce jednak na przeszkodzie staje wujek, którego biznes właśnie upadł. Bliski twierdzi, że prace Hena do niczego się nie nadają, a dodatkowo przysparzają rodzinnemu biznesowi samych problemów. Tymczasem w mieście powstaje fabryka typu fast fashion, z magicznymi ubraniami oczywiście. Jak potoczą się losy rodzinnej firmy? Czy zdoła przetrwać zagrożenie ze strony konkurencji? Nie chcę Wam zdradzać.    Powiem tylko, że dużo się tutaj dzieje. Są wzloty i upadki, chwile smutku i radości. Jest dużo miłości ale też trochę niesprawiedliwego traktowania dzieci i początkowo brak wiary w ich możliwości. Są nagłe zwroty akcji, śledztwo, które doprowadzi do ujawnienia okrutnej prawdy oraz skrywanych rodzinnych tajemnic.   Ta książka porusza w tle wiele trudnych i ważnych tematów. Oprócz postawy dorosłych wobec dzieci, sposobu ich traktowania, podejścia do dziecięcych marzeń i zapędów mamy też siłę rodzinnej miłości, siłę wiary i wsparcia. Jest pokazany dziecięcy upór i determinacja, ciężka praca jako droga do upragnionego celu.    Ale jest też temat zupełnie ekonomiczny - powstawanie ogromnych fabryk wypierających małych przedsiębiorców, nieuczciwa konkurencja, wyzysk pracownika.   To urzekająca książka, dostarczająca wielu emocji. Momentami wzruszająca, momentami wywołująca oburzenie, na pewno skłaniająca do refleksji.   To zdecydowanie pozycja nie tylko dla młodych czytelników. Zapewniam Was, że i dorosłego wciągnie w ten magiczny świat!

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2023-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Odważny czyn to dziesięć procent przezorności plus dziewięćdziesiąt procent wyobraźni."

W małym, przytulnym zakładzie krawieckim od pokoleń należącym do rodziny Danielli wybrzmiewa najprawdziwsza magia. Każde zamówienie realizowane jest nie tylko z należytą starannością, ale też z zaangażowaniem i miłością. To tutaj pod czujnym okiem babci krawieckich szlifów nabiera Hen, którego największym marzeniem jest zostać krawcem zaklęć, by kontynuować rodzinną tradycję. Wszywanie magicznych ściegów sprawia, że ubrania nabierają niezwykłych właściwości. Niestety klienci coraz częściej korzystają z prężnie rozwijającej się wielkiej fabryki ubrań, gdzie nie liczy jakość, ale ilość. Czy uda się uratować rodzinny interes przed bankructwem?

James Nicol utkał piękną i wartościową opowieść o odwadze, przyjaźni i spełnianiu marzeń. Ozdobił rodzinnymi zaklęciami, szczyptą magii i wielopokoleniową tradycją, dbając o najdrobniejsze szczegóły.

Od pierwszych stron oczarował mnie niezwykły, baśniowy klimat, pełen tajemniczości i czarów towarzyszących na każdym kroku.

Dałam się porwać emocjonującym przygodom i wyzwaniom, jakie autor stawia przed bohaterami. Napisana pięknym i malowniczym językiem znakomicie pobudza wyobraźnię.

Myślę, że zachwyci czytelników w każdym wieku.

Avatar użytkownika - Antosiowe
Antosiowe
Przeczytane:2023-06-16, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,

Lubicie magię? A może Wasze dzieci lubią? Jeśli tak, to książka "Krawcy zaklęć" Jamesa Nicola na pewno przypadnie Wam do gustu. Jest to opowieść o rodzinie krawców, która za pomocą zaczarowanych ściegów tworzy niezwykłe ubrania. Wyobraźcie sobie sukienkę, dzięki której nie mylicie kroków na parkiecie. Brzmi ciekawie prawda? Losy rodziny i jej zakładu  stają jednak pod znakiem zapytania. Hen, zawsze marzył by zostać krawcem, jak jego babcia. Ale w mieście powstało już tyle zakładów, że bardzo trudno utrzymać biznes przy życiu. Pojawienie się rodziny wujka chłopca, tylko przysporzy wielu kłopotów i sprawi, że Hen zatraci swoje marzenia o byciu krawcem. Ale czy jest coś potężniejszego niż wiara dziecka, że wszytko jest możliwe? Chłopiec dzięki tej wierze i nie tylko ,( ale zdradzić Wam nie mogę) zacznie swoją niesamowitą podróż w tworzeniu magicznych ubrań.

To opowieść o spełnianiu marzeń, o znajdowaniu rozwiązań w sytuacjach bez wyjścia, o wielkiej wierze w niemożliwe i o magii rodziny, która może zdziałać cuda.

Niezwykle przyjemna lektura dla nieco starszych dzieci. Polecam również dorosłym.

Avatar użytkownika - Czytajmy
Czytajmy
Przeczytane:2023-06-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Krawcy zaklęć" - historia Hena, z rodziny Danellich, którego marzeniem jest, zostanie krawcem zaklęć. Niestety na jego drodze staje kilka przeszkód, które musi pokonać. Nie jest to łatwe, ponieważ musi walczyć nie tylko o dobro rodzinnej firmy, ale także o odbudowę rodzinnych relacji.

Książka ta jest pełna magii i wielopokoleniowej tradycji. Ma niesamowity klimat a przygody, które przeżywa chłopiec, są bardzo ciekawe i emocjonujące.

Historia jest angażująca i chociaż książka skierowana jest do dzieci i młodzieży, dorosły czytelnik też może śmiało po nią sięgnąć.

Zdecydowanie polecam i wiem, że będę chciała wrócić do tego świata za kilka lat i przypomnieć sobie magię płynącą z tej opowieści.

"Krawcy zaklęć" to fantastyczna opowieść, w której marzenia, magia i rzemiosło splatają się w jedną całość. Ta literacka kreacja przenosi nas w urokliwy świat, gdzie tchnienie czarów tkwi w szwach ubrań, sprawiając, że każdy, kto je założy odczuwa magię na własnej skórze.

W blasku magicznych ściegów, Hen, młody poszukiwacz wiedzy, skrywa w swoim sercu pragnienie kontynuowania rodzinnego dziedzictwa jako krawiec zaklęć, a w szczególności jako godny spadkobierca swej babci. Oddaje swe siły, żmudnie pracując, ucząc się i nieustannie doskonaląc swoje umiejętności. Jednakże, wraz z pojawianiem się wujka, którego uprzednio odnoszący sukcesy interes popadł w ruinę, Hen zostaje zepchnięty na drugi plan.

Opowieść rysuje zręby przemian społecznych, gdzie wzrastające ilości fabryk zagrażają małym rzemieślnikom. Wnikliwie ukazuje słabe warunki panujące w zakładach przemysłowych, a także niewzruszoną walkę małych przedsiębiorców przeciwko gigantom korporacyjnym, którym zależy jedynie na zysku. Jest to opowieść o empatii, zanurzona w tajemniczym klimacie przeszłości i magii.

Książka wciąga czytelnika w ciepły i urzekający świat, w którym Hen odkrywa nowy rodzaj magicznego ściegu. Czy za jego pomocą uda mu się uratować rodzinny biznes? Powieść zaskakuje tajemnicą, a relacje między Henem i babcią wzruszają czytelnika. Rodzina Danellich wkłada w szycie całe serce, tworząc idealnie dopasowane ubrania z odpowiednio dobranymi materiałami i nieskazitelnymi ściegami.

Jest to powieść, w której dominuje siła rodzinnego wsparcia i walka o dobro najbliższych. Zręcznie tkany magiczny klimat wprowadza w świat, w którym fantastyczne stworzenia - owłóczki i zakleciojadki wyłaniają się z marzeń.

Wielobarwna paleta postaci tworzy niezwykłą układankę, pełną wyrazistych konturów. Ta czarodziejska powieść niesie ze sobą zalążki przygody, zaskakuje i urzeka, odkrywając przed nami inny świat, gdzie magia jest wszechobecna. Od pierwszych stron zaplątuje nas w swe czary, wzywając do nieustannego chłonięcia kolejnych kart.

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz