reklama

Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków

Naucz się rysować słodkie koty, które robią różne zabawne rzeczy. Skorzystaj w tym celu z 75 samouczków krok po kroku.

Twoją nauczycielką będzie popularna artystka z Instagrama Bichi Mao (@bichi.mao). Doskonale pokazuje ona sylwetki kotów między innymi podczas zabawy, spania, jedzenia, przeciągania się, przytulania, a także… przedstawia je w żartobliwych kostiumach!

Wraz z samouczkami Bichi Mao udostępnia:

• wprowadzenie do estetyki kawaii,
• propozycje narzędzi do rysowania,
• wskazówki dotyczące rysowania i kolorowania kotów,
• katalog rysowania emocji,
• strony pełne słodkich kotków do ćwiczeń z kolorowania.

Przygotuj się więc na naukę od podstaw lub doskonalenie swoich umiejętności rysowania. Czerp inspirację do tworzenia własnych kocich postaci lub ilustrowania codziennych zachowań swojego ulubionego zwierzaka.

Olive Yong jest twórczynią popularnego Instagrama @bichi.mao. Urok jej grafiki tkwi w prostocie. Dzięki temu nauka rysowania jest łatwa i przyjemna dla wszystkich grup wiekowych, a także dla osób początkujących. Jej ilustracje w zabawny i uroczy sposób promieniują pozytywną energią.

Informacje dodatkowe o Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2024-04-24
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Kawaii Kitties. Learn How to Draw 75 Cats in All Their Glory
Tłumaczenie: Anna Horosiewicz

Tagi: rysowanie rysować Olive Yong poradnik Hobby koty kawaii kawaii koty Publicat

Kup książkę Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków

Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków - opinie o książce

Wiele osób poprawia sobie humor wyrafinowanym hobby lub zdobywa się na odwagę i korzysta z niebezpiecznych substancji lub są skłonni do niebezpiecznych zachowań. Natomiast są znacznie prostsze i nieryzykowne sposoby na to, by poczuć się lepiej. Jedną z takich metod jest rysowanie oparte na koncepcji kawaii, a już pierwsze sukcesy sprawią, iż staniemy się weselsi.

Treść

Książka zawiera porady jak narysować koty kawaii, czyli takie, które poprzez swój wygląd sprawiają wrażenie, iż są słodkie. Na początku mamy króciutkie wprowadzenie, opis czym jest ta koncepcja, wskazówki jak korzystać z tej pozycji i jakie wybrać narzędzia. Następnie zostały przedstawione podstawowe ćwiczenia wprowadzające w świat kotów, dzięki czemu będzie można opanować część szczegółów niezbędnych do dalszej pracy np.: ogonki, mimika, kształty łapek itd. Po czym jest wskazana paleta kolorów, choć można stosować, jakie się tylko chce, by mieć z tego jak największą frajdę. Kluczowe rozdziały uczą nas rysunku za pomocą kilku kroczków, dzięki którym bez problemu opanujemy tę sztukę, a zostały podzielone na różne obszary tematyczne: zabawa, życie codzienne, ciekawość, przebieranki, dzielenie się miłością, poznawanie ras, smacznego!, a na samym końcu mamy kocie kolorowanki. W jaki sposób zostały przedstawione koty? Jakie rasy tu spotkacie? Co najwięcej sprawi wam zabawy? O tym w książce „Koty kawaii. Naucz się rysować krok po kroku. 75 kociaków” autorstwa Olive Yong.

Wybór koncepcji

Poradnik dotyczący rysowania kotów, które same w sobie są urocze jest doskonały dla fanów tych zwierząt, natomiast dodatkowy sposób ich przedstawienie oparty na koncepcji kawaii może szczególnie przypaść do gustu osobom, które są smutne lub lubią tematykę związaną z czymś przyjemnym, o słodkich konturach. Książka umożliwia w dość łatwy sposób nauczenie się rysowania oraz zachęca do szukania innych wariantów na przedstawienie kotków. Należy mieć na uwadze, że początki nie będą perfekcyjne w każdym przypadku, ale z czasem gdy osiągnie się ten poziom, to może okazać się, iż samo rysowanie sprawia nam przyjemność i zostaniemy z tym na całe życie będąc szczęśliwszymi. Każda czynność, która poprawia nasze samopoczucie, a przy tym jest bezpieczna i łatwa zawsze jest godna poświęcenia czasu i ćwiczenia jej, gdyż w obecnie zabieganym świecie coraz trudniej o korzystnie spędzone chwile.

Podsumowanie

Z książki mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy jak dotąd niekoniecznie byli mistrzami w tejże dziedzinie, bowiem tutaj zaczynamy od podstaw. Koty kawaii przypominają młodszym czytelnikom postacie z bajek, co zdecydowanie je bardziej zachęca do rysowania, a zabawne scenki występujące przed każdym rozdziałem oraz nieszablonowe pozycje kotów jeszcze bardziej umilą ten czas. Moi uczniowie byli zachwyceni tym poradnikiem i nie mogli się od niego oderwać, co jest doskonałym dowodem na to, iż warto po niego sięgnąć. Okładka przedstawiająca kocich bohaterów tej pozycji jeszcze bardziej przykuje wzrok potencjalnych odbiorców. Gorąco polecam książkę wszystkim lubiącym rysować, kolorować, a także tym, którzy uwielbiają koty lub poszukują wartościowego zajęcia dla siebie lub swoich dzieci.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Publicat.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung