Kot Kmiot. Zemsta jest słodka I cuchnie rybą!

Laureat Orli 2023, duńskiej nagrody literackiej przyznawanej przez nastoletnich czytelników, w kategorii: ,,Zabawne! Książka, która sprawi, że posikasz się ze śmiechu"

Wiecie dlaczego dorośli mają dzieci? Właśnie dlatego, żeby mieć na kogo zrzucać winę. A im więcej dzieci, tym więcej winy do zrzucania. Biedny Sivert! Jego rodzice nie wykazali się bystrością, bo mają tylko jego. I jako jedynak obrywa za wszystko. Nie żeby nie zasługiwał. No ale są jakieś granice.

Wszystko miało się zmienić, gdy w domu pojawił się słodki kocurek, czyli ja. Sivert był pewien, że dam sobą pomiatać, bo niby koty nie nakablują, więc zwierzak jest idealnym kandydatem na nowego kozła ofiarnego? Niedoczekanie! Moja cierpliwość szybko się skończyła. A zemsta to potrawa, która smakuje najlepiej, kiedy jest wredna i boli, i cuchnie! Zacząłem od drobnych pranków: martwa mysz na schodach, szczur w pojemniku z kakao... Ale ten gość niczego nie zakumał.

Nadszedł więc czas na radykalne działania! Wraz z ziomalami - Mopsem Mikim, Myszą Smródką i Krwawą Karen - wymierzymy sprawiedliwość! A plan jest prosty: pozbyć się Siverta raz na zawsze.

Informacje dodatkowe o Kot Kmiot. Zemsta jest słodka I cuchnie rybą!:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2024-08-19
ISBN: 9788382033267
Tytuł oryginału: Mgmis: Hvnen er sd og stinker af fisk!

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Opowieści humorystyczne dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Kot Kmiot. Zemsta jest słodka I cuchnie rybą!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung