Koszmarny Karolek i mroczna zmora [wznowienie 2022]

Cześć! Jestem Karolek i wszyscy mówią, że jestem ko-szmar-ny!

Cóż może być lepsze niż nocowanie u Ola i wzajemne napędzanie sobie strachu? Mrożące krew w żyłach opowieści o mumiozombie i potwornych zmorach! Tylko jak tu się pozbyć tej larwowatej larwy - natrętnego Damianka, który wszystkiego się boi i potrafi zepsuć najlepszą zabawę?

Kolekcja arcydożartych żartów i niecnych podstępów, które każde dziecko chciałoby zrobić, ale wystarczy, jeśli o nich poczyta lub posłucha.

Najkoszmarniejszy bohater literatury dziecięcej powraca! Seria o Koszmarnym Karolku bawi od prawie trzydziestu lat, a jego postać i arcydożarte żarty są wciąż aktualne dla kolejnego pokolenia czytelników. Szalony humor, niegrzeczny bohater, krótkie i łatwe w lekturze opowiadania - to jest to, co dzieci (dorośli też) lubią najbardziej.

Informacje dodatkowe o Koszmarny Karolek i mroczna zmora [wznowienie 2022]:

Koszmarny Karolek i mroczna zmora [wznowienie 2022] - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

Nie miałam wcześniej styczności z serią o "Koszmarnym Karolku", więc chciałam przekonać się jak ma się sprawa z głównym bohaterem. Ach, ten Karolek! Co chwilę coś psoci, jest niegrzeczny, kombinuje, a każda historia kończy się na przekór jemu.

Karolek nocuje u swojego kolegi Ola. Opowiadają sobie straszne, mrożące krew w żyłach historie. Jednak jest ktoś, kto im tę zabawę psuje. Damianek, brat Karolka. Boi się wszystkiego i nie potrafi się bawić ze starszym bratem oraz jego kolegą. Karolek zastanawia się, jak pozbyć się natrętnego brata.
Poza mroczną zmorą znajdzie się tu trzy inne historie o niegrzecznym chłopcu. Wprowadzana zdrowa żywność do szkolnej stołówki, tresura kota czy zrobienie prezentu mamie na Dzień Matki sprawiają, że koszmarny Karolek ponownie ukazuje swoje koszmarne oblicze i stara się "na cwaniaka" wyjść na tym korzystnie. Jak wiadomo, nie wszystko może pójść po jego myśli. Przeszkadza mu młodszy brat, z którym cały czas się kłóci.

Sama nie wiem, jakie mam odczucia co do książeczki. Nie jestem jej pewna. Z jednej strony jest ona żartobliwa, ma podobać się dzieciom, ale absolutnie nie nadaje się do tego, by Karolek był wzorem do naśladowania. Jest druga strona medalu, mianowicie każde koszmarne zachowanie Karolka można przedyskutować z dziećmi. Omówić, czego nie powinno się robić, co można naprawić, w jaki inny, odpowiedni sposób można się zachować. Mnie perypetie nie rozbawiły, ale ciekawa byłam, czym Koszmarny Karolek zasłużył sobie na uznanie w świecie literackim dla dzieci. Na pewno ma on swoich zwolenników wśród starszych dzieci. Moim córkom nie do końca przypadło zachowanie chłopca i resztę historii przeczytałam sama. Jak podrosną sprawdzimy, czy im taki humor odpowiada.

Koszmarny Karolek i cuchnąca bomba
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek i cuchnąca bomba

Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Bezwzględny...

Koszmarny Karolek i wielka forsa
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek i wielka forsa

W następnej książeczce z tej serii Koszmarny Karolek, który zawsze ma głowę pełną pomysłów marzy, aby zostać łowcą krokodyli, znajduje sposób...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung