reklama

OPOWIEŚĆ O NAJPIĘKNIEJSZEJ PRZYGODZIE LUDZKOŚCI.

Jest rok 1961. Szczytowy okres zimnej wojny. 12 kwietnia o godzinie 09:07 młody Rosjanin siedzi w maleńkiej kapsule na szczycie najpotężniejszego międzykontynentalnego pocisku balistycznego Związku Radzieckiego i wystrzeliwuje w przestworza. Nazywa się Jurij Gagarin i zamierza na trwale zapisać się w historii. Podróżując z prędkością prawie dziesięć razy większą niż pocisk z karabinu, okrąża kulę ziemską w zaledwie 106 minut. Ze swoich okien widzi Ziemię jak nikt inny – przemierza zachód i wschód słońca, oceany i kontynenty, doświadcza jej piękna i kruchości. Mimo że jego start był utajniony, w ciągu kilku godzin od wylądowania stał się światową gwiazdą – pierwszym człowiekiem, który opuścił naszą planetę.

„Kosmiczny wyścig” opowiada ekscytującą historię tego niesamowitego lotu. Obydwa supermocarstwa podjęły ogromne ryzyko, aby jako pierwsze wysłać człowieka w kosmos. Amerykanie w pełnym blasku mediów, Sowieci w zupełnej tajemnicy. Opierając się na szeroko zakrojonych oryginalnych badaniach i żywych zeznaniach naocznych świadków, z których wielu nigdy wcześniej o tym nie rozmawiało, Stephen Walker ujawnia skrywane przez dziesięciolecia tajniki i zabiera czytelnika w jedną z największych przygód ludzkości.

Informacje dodatkowe o Kosmiczny wyścig. Zdumiewająca historia pierwszego człowieka, który opuścił Ziemię:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Beyond: The Astonishing Story of the First Human to Leave Our Planet and Journey into Space
Tłumaczenie: Adam Wawrzyński

Kup książkę Kosmiczny wyścig. Zdumiewająca historia pierwszego człowieka, który opuścił Ziemię

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung