Kopenhaga i Malmo.Pascal Lajt

o Kto pozował do pomnika Syrenki?

o Jak długi jest most nad Öresundem?

o Gdzie mieszkał Hans Christian Andersen?

o Z czym walczył Kierkegaard?

Kopenhaga i Malmö, czyli nowe spojrzenie na skandynawskie miasta. Po wyjeździe z Pascalem zwrócisz uwagę na Kopenhagę!

Rozciągająca się nad OEresundem Kopenhaga, najbardziej otwarta z metropolii Skandynawii, jest bez wątpienia najciekawszym ośrodkiem na Zelandii. Kosmopolityczne, gwarne, niemal nigdy niezasypiające miasto oferuje turystom swobodną młodzieżową atmosferę, bogaty program imprez, wiele malowniczych zaułków, ciekawych zabytków, muzeów i galerii.

,,Główna ulica Kopenhagi kojarzy mi się z główną ulicą w Toruniu, od biedy z Floriańską w Krakowie. Kamienice potężne, lecz mniejsze i starsze niż gdzie indziej. Całe świetlne plansze prowadzą w wąskie, głębokie gardła przejść handlowych. Wszystko bardzo stłoczone. To cecha miast trwających zbyt długo wewnątrz murów, których istnienie straciło sens. Kierkegaard nienawidził tych uliczek. Kopenhaga już dawno temu zmieniła się z portowej dziury w metropolię, jakby dostosowując się

do gabarytów swojego wielkiego filozofa".

Informacje dodatkowe o Kopenhaga i Malmo.Pascal Lajt:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2018-06-20
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Kopenhaga i Malmo.Pascal Lajt

Kopenhaga i Malmo.Pascal Lajt - opinie o książce

Okładka ksiązki - Antagonizmy kontrolowane. Rozmowy i eseje o muzyce współczesnej. Sacrum Profanum 2018

Czy improwizacji bliżej jest do sparingu bokserskiego czy buddyjskiej medytacji? Jak gumowe żabki przysłużyły się muzyce nowej? Czy w sporze o folklor...

Daredevil. Znowu w czerni. Tom 2
Okładka ksiązki - Daredevil. Znowu w czerni. Tom 2

Znów ktoś wystawia zlecenie na Daredevila. Tym razem nagroda jest tak wysoka, że jak magnes przyciąga wszystkich płatnych zabójców w Nowym Jorku. A kim...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski