reklama

Koniec z migreną 150 sposobów na powstrzymanie bólu

Ta książka to destylacja doświadczenia mądrego lekarza, kompleksowy i całościowy przewodnik samopomocy. Jeśli cierpisz na bóle głowy lub powiedziano ci, że masz migrenę, to pierwsza książka, którą powinieneś przeczytać.

Leo Galland, dr med

Bóle głowy i migreny to jedne z najczęstszych przypadłości, które dokuczają człowiekowi. Są o tyle przykre, że często trudno stwierdzić ich przyczynę, ustalić częstotliwość i nasilenie oraz jakoś zabezpieczyć się przed kolejnym atakiem.

Tym bardziej cenna wydaje się książka renomowanego neurologa dr Alexandra Mauskopa, światowej sławy eksperta od migren, dyrektora Nowojorskiego Centrum Bólu Głowy. Mając wieloletnie doświadczenie kliniczne oraz otwarty umysł ten szanowany lekarz stworzył praktyczne kompendium dla osób szukających ulgi od różnych rodzajów bólów głowy. Jego książka ma dużą wartość praktyczną, ponieważ proponuje nie tylko podejście akademickie i konwencjonalne, ale również to nie-lekowe, alternatywne, co jednoznacznie pokazuje, że autorowi rzeczywiście zależy na dobru pacjenta i człowieka w potrzebie. Z proponowanych ponad 150 strategii leczniczych każdy na pewno znajdzie coś, co zadziała w jego przypadku.

To doskonała, obowiązkowa lektura dla każdego, kto cierpi na przewlekłe bóle głowy. Jest pełna klinicznych perełek, które nawet neurolodzy i specjaliści uznają za niezwykle pomocne.

Informacje dodatkowe o Koniec z migreną 150 sposobów na powstrzymanie bólu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: The End of Migraines: 150 Ways to Stop Your Pain
Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Tagi: Medycyna i zdrowie w ujęciu popularnym

Kup książkę Koniec z migreną 150 sposobów na powstrzymanie bólu

Koniec z migreną 150 sposobów na powstrzymanie bólu - opinie o książce

Migrena... Czy wiecie, co to takiego?

Sama nigdy jej nie miałam, jednak czasem zadarza się, że mój mąż miewa migreny.

Ta książka to złoto! Początkowo nawet nie zdawałam sobie sprawy, ile cennych wskazówek w niej znajdę! Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, co może wywołać taką migrenę, a okazuje się, że przyczyn może być wiele np.:

? zanieczyszczone powietrze,

?pogoda,

?jasne światło,

?hałas,

? zapachy,

?jedzenie.

Najbardziej absurdalnym czynnikiem, który może ją wywołać, jak dla mnie, to zapach perfum! Nigdy nie pomyślałam, że takie coś, może doprowadzić kogoś do bólu głowy.

Okazuje się, że wcale nie musimy udawać się do apteki, żeby ulżyć sobie w bólu. Czy wiecie, że np. Kofeina pomaga w tej nierównej walce? Niestety, nie jest to lek, ponieważ jednemu może pomóc, natomiast komuś innemu zaszkodzić.

Mój mąż, ćwiczy, co jest plusem. Tak! Okazuje się, że trening interwałowy o wysokiej intensywności, czy trening siłowy łagodzą skłonności do migreny.

Alexander Mauskop w swojej książce przedstawia szereg metod leczenia migreny terapiami nielekowymi, jednak w swoim dziele zawarł również leki do doraźnego stosowania, a także leki profilaktyczne, żeby ulżyć sobie w bólu. Za plus uważam końcowe podsumowanie, gdzie czytelnik w przejrzysty sposób ma wyszczególnione jego 10 najlepszych metod w walce z migreną.

Moja niezawodna @_mama_wojtka_ również miewa migreny. Okazuje się, że u niej może to być związane z bólem szyi, które miewa. Kochana, to znak, żeby odłożyć telefon na bok i mniej pracować. ?

Ta książka zdecydowanie przyda się mojemu mężowi @dawid.czyta, który razem ze mną zagłębił się w lekturę. Jest to idealna pozycja dla migrenowców, oboje jesteśmy w szoku, że tak dużo wiedzy zostało zawarte w tej pozycji. Jeśli problem dotyczy was lub osób wam bliskich, koniecznie musicie przeczytać tę książkę. Pamiętajcie jednak, że nie każdy ból głowy jest migreną. Jak go odróżnić? Tego również dowiecie się z tej lektury.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski