Komunikacja w pracy z dziećmi i młodzieżą

Relacje stanowią istotę pracy z dziećmi i młodzieżą w różnego rodzaju instytucjach: żłobkach, przedszkolach, świetlicach, szkołach i domach dziecka. Ten praktyczny przewodnik uczy budowania relacji przez efektywną komunikację z dziećmi oraz dorosłymi w zgodzie z zasadami pedagogiki społecznej.

Książka omawia komunikację werbalną i niewerbalną, empatię, rozwiązywanie konfliktów i pracę w grupach. Wyjaśnia, na czym polega komunikacja holistyczna, w której używa się głowy, rąk i serca, tłumaczy, jak rozpoznać emocjonalne, poznawcze i praktyczne potrzeby dziecka. Uczy także rozróżniać sferę osobistą, zawodową i prywatną w pracy pedagoga.

Książka może być używana indywidualnie i w grupach. Zawiera ćwiczenia, propozycje tematów do refleksji i dyskusji w grupie oraz sugestie obserwacji. Jest znakomitym źródłem porad i pomysłów dla wszystkich ludzi zajmujących się wychowaniem dzieci.

,,Wyjątkowo przystępna  i zajmująca książka, która z pewnością znajdzie uznanie wśród szerokiego kręgu profesjonalistów pracujących z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami".

Mary Fawcett, autorka książki Learning Through Child Observation

Informacje dodatkowe o Komunikacja w pracy z dziećmi i młodzieżą:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-06-10
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Komunikacja w pracy z dziećmi i młodzieżą

Komunikacja w pracy z dziećmi i młodzieżą - opinie o książce

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun