reklama

Komplement. Sztuka uwodzenia słowem

Komplement - jedna z najpotężniejszych retorycznych strategii świata

Techniki prawienia skutecznych komplementów Szkody płynące z nieumiejętnych pochlebstw Posługiwanie się komplementem w gestach i symbolach

Niemal nikt nie zauważa, że daje się manipulować wyszeptanym do ucha pochlebstwem. Technika komplementowania jest jednak niebezpieczna: ten, kto nie opanował dobrze tej sztuki, będzie natychmiast zdemaskowany jako podstępny kłamca, a z oszustami nikt nie chce mieć do czynienia.

Ze wszystkich czytelników Ciebie cenię szczególnie!

Wydaje Ci się, że komplement to tylko przyjemna błahostka? Nic nieznaczące, rzucone od niechcenia miłe słówko? Kiedy następnym razem nie docenisz jego siły, może on zostać użyty przeciwko Tobie! Umiejętnie zastosowany komplement jest niebezpieczną bronią, która w rękach amatora może wyrządzić mnóstwo szkód. Kiedy jednak posługuje się nim osoba świadoma jego mocy oddziaływania, komplement może mieć działanie równie silne, co inne techniki perswazji i manipulacji.

W pierwszej, teoretycznej części książki przedstawiono fascynującą historię komplementów oraz ich różnorodność w zależności od części świata i kultury. Część druga ma charakter praktyczny i prezentuje reguły tworzenia komplementów efektownych - czyli pięknie sformułowanych i przez to mocniej działających na odbiorcę, oraz efektywnych - a zatem wiarygodnych i budzących zaufanie.

Wyrafinowane komplementy działające na kobiety, mężczyzn i ludzi nienawidzących komplementów. Komplementy demaskujące - odkrywanie kłamstw. Komplementy erotyczne - zwiększanie pożądania za pomocą słów. Komplementy krytykujące -- jak krytykować, by nie zranić. Komplementy narodowe - jak podbić obce kultury za pomocą pięknych słówek. Komplementy partnerskie - podwyższanie jakości związku. Komplementy w formie cytatu - jak zrobić wrażenie, działając na intelekt.

Informacje dodatkowe o Komplement. Sztuka uwodzenia słowem:

Komplement. Sztuka uwodzenia słowem - opinie o książce

Wyższa szkoła skutecznej retoryki
Gloria Beck0
Okładka ksiązki - Wyższa szkoła skutecznej retoryki

Seminarium z retoryki Błyskawiczne przekonywanie innych do swoich kompetencji Budowanie pozytywnego wizerunku bez lizusostwa Stosowanie skutecznej retoryki...

Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji
Gloria Beck0
Okładka ksiązki - Zakazana retoryka. Podręcznik manipulacji

* Osaczanie: zniewalanie ludzi podejrzeniami, obawami i błędnymi skojarzeniami * Atrakcyjność: metody przyciągania tych, na których nam zależy ...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung