Komorowe zaburzenia rytmu serca. W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia

Wydanie z serii ,,W gabinecie lekarza specjalisty" - Kardiologia.

Monografia poświęcona leczeniu chorych na komorowe zaburzenia rytmu serca. Publikacja przedstawia zagadnienia, które będą przydatne zarówno w praktyce lekarza specjalisty, jaki i podstawowej opieki zdrowotnej. Została przygotowana przez zespół ekspertów z I Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy na co dzień leczą chorych z komorowymi zaburzeniami rytmu.

Przedstawiono tu diagnostykę takich zaburzeń rytmu serca. Opisano także postępowanie w łagodnej arytmii komorowej, zaburzenia rytmu w przebiegu choroby strukturalnej, pierwotne choroby elektryczne serca, leczenie farmakologiczne i zabiegowe. Nie pomięto ważnej kwestii interakcji lekowych występujących u pacjentów z komorowymi zaburzeniami rytmu serca. Osobny rozdział poświęcono opiece nad pacjentem z urządzeniem wszczepialnym.

Informacje dodatkowe o Komorowe zaburzenia rytmu serca. W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2024-04-22
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: Kardiologia Medycyna kliniczna i interna

Kup książkę Komorowe zaburzenia rytmu serca. W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia

Paweł Balsam0
Okładka ksiązki - Niewydolność serca. Współczesne spojrzenie. W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia

Kolejny numer z serii ,,W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia", pod redakcją naukową dr hab. n. med. i n. o zdr. Pawła Balsama, został poświęcony...

Niewydolność serca. Współczesne spojrzenie. W gabinecie lekarza POZ
Paweł Balsam0
Okładka ksiązki - Niewydolność serca. Współczesne spojrzenie. W gabinecie lekarza POZ

Właściwa opieka lekarz POZ odgrywa znaczącą rolę w diagnostyce i leczeniu pacjentów z niewydolnością serca. Niezbywalne jest też to, aby każdy lekarz...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;