Kochanka władcy. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 2

Dalsze losy Roksolany, słowiańskiej perły w haremie, która teraz nosi imię Hurrem. Zostaje wybranką Sulejmana, dzięki niej ród sułtana ma przetrwać. Dziewczyna tęskni za rodzinnym Rohatynem, ale z godnością przyjmuje rolę sułtanki. Wydaje na świat syna Mahmeda.Otoczenie czeka na jej klęskę i z ulgą przujmuje narodziny kolejnego dziecka - córki. "To, co powinni sie stać jej klęską, obróciło się w zwycięstwo. A zamiast oczekiwanego upadku następowało jeszcze wieksze wywyższenie". Sułtan umacnia swą potęgę, a Hurrem w bólach rodzi kolejnego syna. Tymczasem wybucha bunt janczarów i musi Stambuł.

Informacje dodatkowe o Kochanka władcy. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 2:

Kup książkę Kochanka władcy. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 2

Kochanka władcy. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-12-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Historyczne, Mam,
Drugi tom utrzymany w klimacie pierwszego. Tym razem doszło nam wiele opisów bitew i podbojów Sulejmana. Niestety opisane zostały w mało dynamiczny sposób. Dowiadujemy się za to jak Roksolana rodzi dziecko za dzieckiem.

CYKL: WSPANIAŁE STULECIE SULEJMANA (CZĘŚĆ II)

"Kochanka władcy" to już druga część pięciotomowej serii książek traktujących o dziejach Sulejmana i jego haremu, którą przeczytałam.
Tak, jak poprzednia, ta część również podzielona jest na rozdziały: dłuższe, krótsze, mniej i bardziej interesujące. I choć bywały momenty ciekawe, to było ich tak mało, że książka nie zachęcała by do niej wracać. Do tego stopnia, iż męczyłam ją niewiele ponad rok. To bardzo dużo jak na tak nie okazałą gabarytowo książkę.

W większości rozdziały są mierne. Język autora męczący, opisywane wydarzenia niekiedy nudne, innym razem niewiele wnoszą do historii. Do tego dochodzą jeszcze irytujące literówki. Słaba książka, opowiedziana w ciężki sposób, mimo tematyki, która wydaje się być raczej lekka.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1
Pawło Zagrebelny0
Okładka ksiązki - Roksolana - porwana w niewolę. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 1

Anastazja, sierota z Rohatyna, sprzedana na targu w Bedestanie trafia do haremu Sulejmana. Tam staje się Roksolaną a następnie przyjmuje imię Hurrem. W...

Szczęście i rozpacz sułtanki. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 4
Pawło Zagrebelny0
Okładka ksiązki - Szczęście i rozpacz sułtanki. Wspaniałe stulecie Sulejmana Tom 4

Sułtan znowu zasiadł w Stambule, a sułtanka dalej jeździ po stolicy, dogląda budów, przyjmuje ambasadorów, pisze listy do władców Europy. Jego Hurrem,...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski