reklama

Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń

ENTUZJASTKA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, KTÓREJ HISTORIA I DOKONANIA ZAINSPIROWAŁY DO ZMIANY TYSIĄCE LUDZI!

Irena Wielocha, która influencerką została po 65. urodzinach, a trzy lata później zadebiutowała jako modelka, pokazuje, że młodość to stan umysłu, a aktywność sportową można rozpocząć w każdym wieku. Górskie wędrówki, taniec, jazda na rowerze, trening na siłowni, łyżwy, narty, joga... Każde nowe wyzwanie jest dla niej źródłem energii oraz inspiracji do życia w zdrowiu i dobrych relacjach z innymi. Niezwykłe doświadczenia sprawiły, że Irena Wielocha postanowiła opisać swoją drogę do zdrowia i szczęścia w książce. Dzięki niej będziecie mieć okazję towarzyszyć Irenie podczas ukochanych górskich wędrówek czy zmagań na siłowni, ale także lepiej poznacie jej historię - związku z mężem Andrzejem, blasków i cieni macierzyństwa w PRL czy kolejnych kroków w zaskakującym rozwoju zawodowym. Przede wszystkim jednak przeczytacie o kobiecie, która nie bała się przewrócić swojego życia do góry nogami.

IRENA WIELOCHA W wieku 57 lat postanowiła zawalczyć o siebie i całkowicie zmienić swój styl życia. Jej osiągnięcia były tak spektakularne, że po sześćdziesiątce stworzyła na Instagramie profil Kobieta Zawsze Młoda, na którym od kilku lat promuje aktywność fizyczną i zdrowe nawyki oraz motywuje innych do zmiany. Jako modelka wzięła udział w kampaniach różnych marek modowych i kosmetycznych, a dziś jej dokonania są inspiracją dla tysięcy ludzi, bez względu na wiek. Jej działania zostały zauważone i docenione przez media: w 2020 roku Irena Wielocha została nominowana do nagrody miesięcznika ,,Twój Styl" Doskonałość Sieci, a w 2022 roku znalazła się na liście ,,50 po 50" magazynu ,,Forbes Polska", przedstawiającej osoby, które po przekroczeniu 50. roku życia zaskoczyły rynek nową udaną inwestycją, z sukcesem się przebranżowiły lub nadały nowy ton swojej dotychczasowej działalności.

Informacje dodatkowe o Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty

Kup książkę Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń

Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń - opinie o książce

Emerytura to nowy etap w naszym życiu, to nasz czas. Skoro to nasz czas, to zróbmy coś dla siebie, dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

Motywacją do zmian w życiu autorki była wycieczka w góry. Brak oddechu podczas wchodzenia na szczyt, zmęczenie, pot lejący się po czole, z każdym krokiem było coraz ciężej, totalne wycieczenie. Wtedy zrozumiała, że jej ciało i organizm zaczynają być niepełnosprawne. Drugim motorem były wyniki, 24 kilo nadwagi, cholesterol i podwyższony poziom cukru, groziła jej cukrzyca, przyszłość zapowiadała się nieciekawie.
Zmiana diety, eliminacja słodyczy i wszystkiego, co było napakowane węglowodanami, regularne ćwiczenia na siłowni, pomogły w schudnięciu i poprawie kondycji. Walka o siebie i zdobyte doświadczenie uzmysłowiło bohaterce, że jadłospis musi być bardzo starannie dobierany. Dostosowany do stanu organizmu, a przede wszystkim musi być modyfikowany. Słowo „dieta” nie powinno nam kojarzyć się z wyrzeczeniem czy głodówką. Jadłospis powinien być dopasowany do każdej osoby indywidualnie. To ma być dieta zbilansowana, musi dostarczać organizmowi odpowiednią ilość białka, węglowodanów, tłuszczu i mikroelementów.

Co nas ogranicza, żeby pójść w ślady autorki? Powiedzmy sobie szczerze, nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie czulibyśmy się swobodnie. Czy na sali fitness lub siłowni niezdarna emerytka, babcia po sześćdziesiątce nie drażniłaby bardziej wysportowane i młodsze osoby? Bo młodzi myślą innymi kategoriami, dla nich starość nie istnieje. Autorka udowadnia, że możemy i musimy przełamywać stereotypy. Jeśli chcemy zadbać o swoją kondycję i zdrowie, to nie szukajmy wymówek, podejmijmy wyzwanie.

Irena Wielocha w bardzo prosty sposób przekazuje nam swoją wiedzę. Nie barwi, nie upiększa, pisze szczerze o swoich doświadczeniach. Nie możemy odpuścić, nie możemy spocząć na laurach, musimy ciągle szukać i wprowadzać urozmaicenia w naszym życiu. Bo stagnacja podcina skrzydła, a nowe wyzwanie jest motorem napędowym i pobudza do działania.
Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że jest w tej książce sporo zamieszczonych fotografii, które dodatkowo uprzyjemnią nam lekturę. Polecam.

,, Musisz znaleźć czas na trening i na przygotowywanie posiłków. Bez wymówek.! Grasz o swoje zdrowie!’’

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski