reklama

Kobieta na krawędzi

Wyrafinowany portret kryzysu małżeńskiego. Pani Bovary we współczesnej, szwajcarskiej odsłonie.

Anna przeważnie była dobrą żoną...

Intymna, intensywna i rozdzierająca opowieść o małżeństwie, wierności, seksie, moralności, a także o niemożności asymilacji w obcym kraju. Namiętności i wybory głównej bohaterki manewrują między pożądaniem a miłością, między winą a wstydem. Jej historia ujawnia, jak sami siebie tworzymy, jak siebie tracimy - i jak czasami dokonujemy katastrofalnych wyborów, żeby siebie odnaleźć.

,,Zahipnotyzowała mnie ta książka. Hausfrau tworzy kompletny, absorbujący świat, w którym nic nie jest takie łatwe, jak powinno być według pełnych nadziei opowieści, które sami sobie opowiadamy". Sheila Heti, autorka How Should a Person Be?

,,Przykuwająca uwagę i wstrząsająca". Marie Claire

,,Piękna wiwisekcja małżeństwa w kryzysie i współczesna Anna Karenina". Glamour (UK)

Trzydziestosiedmioletnia Amerykanka Anna Benz wraz z mężem Brunonem - szwajcarskim bankierem - i trojgiem małych dzieci mieszka na pocztówkowym przedmieściu Zurychu. Prowadzi z pozoru wygodne, uporządkowane życie, ale wewnętrznie się rozpada, dryfując między niedostępnym emocjonalnie mężem a nowymi, ekscytującymi doświadczeniami. Kurs niemieckiego, jungowska analiza i przygody seksualne mają zrekompensować jej poczucie wykluczenia w obcym kraju i pobudzić uśpione od dawna zmysły, ale wkrótce sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli, a pożegnanie z dreszczykiem emocji staje się niełatwe. Anna odkrywa, że od pewnych decyzji nie ma już powrotu...

Informacje dodatkowe o Kobieta na krawędzi:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-11-21
Tytuł oryginału: Hausfrau

Kup książkę Kobieta na krawędzi

Kobieta na krawędzi - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung