Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet

Tajemnice kobiecości nie są ukryte w starych księgach ani w kościołach. Ona jest właśnie tu, w samej ekspresji życia. Możesz prowadzić swoje codzienne zajęcia na wysokich obcasach, na Wall Street, boso w lesie, sama w swojej pracowni czy pośród krzyczących dzieci w kuchni. Gdziekolwiek jesteś, kobiecość dostępna jest dla ciebie w każdej chwili.

Autorka jest zwolenniczką przełamywania dotychczasowych paradygmatów dotyczących roli kobiecości, rozwoju osobistego, związków, przemijania oraz zaangażowania w to, co dzieje się na świecie. Podkreśla rolę regularnych kobiecych spotkań – sama jest założycielką The Temple Group Network – międzynarodowej sieci kobiecych kręgów. Proponuje mnóstwo praktycznych wskazówek i ćwiczeń związanych z podniesieniem jakości swojego życia. W książce poruszane są tematy życia w chwili obecnej, podążania z nurtem kobiecych cykli, właściwej relacji zuczuciami i tego wszystkiego, co sprzyja oraz zakłóca naszą kreatywność.

Oto prawdziwie kobieca strona duchowej podróży – sprowadzenie jej na ziemię i objęcie wszystkiego, co oznacza bycie człowiekiem.

Widzimy kobiecość w błysku kobiecych oczu, w trosce o tych, których kochamy, w gniewie wobec niesprawiedliwości, w bezwarunkowej miłości do wszystkiego co istnieje. Można ją znaleźć w kołyszących się biodrach i śmiechu do rozpuku, tak samo jak w rozpaczy nad krzywdą i wykorzystywaniem niewinnych dzieci. Jest w pocałunku złożonym na szyi ukochanego i w bijącym sercu, które zaufało na tyle, aby się odsłonić. Znajdziesz ją w gwałtownych burzach i rześkich, jesiennych porankach. Jest tutaj, w głębi twojej tęsknoty, w karmiących piersiach, w butwiejących liściach, i w głosie, który szepce prawdę. Jest tą, która potrząsa tobą, gdy żyjesz, idąc na kompromis i tą, która tańczy z tobą w ekstazie. Kobiecość we wszystkich postaciach, dzika i kolorowa, szara i nieruchoma, nieustannie zmieniająca kształt. Jest głosem, który wybiera miłość ponad wszystko, nie wykluczając niczego.

Informacje dodatkowe o Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-07-07
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Embodying the Feminine. Life lessons and practices fo awakening women.
Tłumaczenie: Monika Kowalska

Kup książkę Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet

Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet - opinie o książce

Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po książkę "Kobiecość", nie spodziewałam się, że znajdę w niej taką skarbnicę mądrości i inspiracji!

Chameli Gad Ardagh odkrywa przed czytelnikami niezgłębione i często niedoceniane zakamarki kobiecej siły, delikatności i boskości. To nie jest zwykła książka o rozwoju duchowym - to podróż do wnętrza siebie, gdzie każda strona jest pełna odkryć, cytatów i ciekawych ćwiczeń.

Niezwykle podoba mi się sposób w jaki autorka zgłębia różnorodność kobiecej natury. Nie ma jednego, uniwersalnego wzorca kobiecości - jesteśmy wszystkie unikatowe, pełne potencjału i mocy, które często pozostają ukryte w gąszczu codzienności. "Kobiecość" pomaga nam odkryć i celebrować naszą indywidualność, a jednocześnie łączy nas we wspólnym doświadczeniu bycia kobietami.

Ale ta książka to nie tylko teoria - to głównie praktyka. Autorka oferuje w niej konkretnie działania i techniki, które pomagają nam przywrócić równowagę, odzyskać energię i odnaleźć spokój w dzisiejszym zabieganym świecie. Jej ćwiczenia są proste, ale niezwykle skuteczne, prowadząc nas coraz głębiej w naszą własną, kobiecą boskość.

Czytając, ma się wrażenie, że każda strona tej książki emanuje miłością i zrozumieniem dla naszej kobiecej natury. To prawdziwie inspirująca i przepiękna książka, którą zawsze będę polecała każdej kobiecie, która chce odkryć swoją boskość i wewnętrzną siłę.

Wielbicielki książek o rozwoju duchowym i poszukiwaczki prawdy o sobie - "Kobiecość" Chameli Gad Ardagh jest dla was. To nie tylko książka, to przewodnik, który zmieni wasze życie. Polecam ją z całego serca.

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2023-09-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

„Być kobietą, być kobietą…- śpiewali Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska. O płci pięknej napisano już niejedną piosenkę, stworzono niejedną książkę, wielu poczciwych rycerzy straciło życie w obronie ich czci. Dziś rycerzy już nie ma, książąt i księżniczek również. My kobiety XXI w. jesteśmy silne, mądre i świadome swojego piękna. Umiemy korzystać z dobrych rad, a w chwilach zwątpienia z pomocą przychodzą nam książki takie jak ta od @bialywiatr11
Najpierw kilka słów o autorce, bo zapewne jesteście ciekawi, kim jest Chameli Gad Ardagh. Ja również byłam, więc co nieco poczytałam. Ardagh jest założycielką tzw. Awakening Women Institute, czyli projektu stworzonego z myślą o kobietach i ich specyficznych potrzebach. Autorka licznych publikacji o tematyce związanej z rozwojem, duchowością i psychologią. „Kobiecość” jest jej pierwszą tego typu książką poświęconą w całości nam, dziewczynom, kobietom, jednym słowem równym babkom. Znajdziemy tu praktyczne porady i wskazówki, które Argagh wypróbowała w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć i warsztatów.
Dzięki poradom zawartym w książce mamy możliwość odkrycia w sobie pokładów kobiecości i dowiemy się, czym ona tak naprawdę jest, i co rozumiemy przez to pojęcie. Na wstępie bowiem warto odpowiedzieć sobie na pytanie – Czym dla mnie jest kobiecość i czy ja czuję się w pełni kobietą? Pytanie może wydawać się banalne i niedorzeczne, skoro każda z nas kobietą się urodziła i jest nią w sensie biologicznym. Jednak jak się okaże podczas lektury tej książki, nasze rozumienie kobiecości może być mylne bądź niewystarczająco dobrze interpretowane. Jednym słowem zaniedbujemy swoje potrzeby, rezygnujemy z marzeń, poświęcamy się dla innych, zapominając o sobie.
Wiedza zawarta w poradniku nie raz nas zaskoczy i skłoni do refleksji i zastanowienia się nad naszym życiem. Może nie są to rady, o których fani poradników i książek motywacyjnych wcześniej by nie słyszeli, jednak o pewnych zagadnieniach warto wspominać wielokrotnie. Przede wszystkim książka nie jest łatwa i być może tak jak ja będziecie potrzebowali nieco więcej czasu, aby zrozumieć pewną tematykę. Zapewne dla większości z nas pojęcia tj. wewnętrzny krytyk czy przyjmowanie roli ofiary nie są nowe, jednak autorka dokonuje ich reinterpretacji. Mówi o wpływie związków na nasze życie, nie pomijając także kwestii seksualności.
Moim zdaniem taki poradnik to świetny prezent dla kobiety bliskiej naszemu sercu – siostry, mamy czy przyjaciółki. Warto mieć egzemplarz również i dla siebie. Polecam
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @białywiatr11

Avatar użytkownika - Merry
Merry
Przeczytane:2023-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023, 52 książki 2023,

Dzisiaj propozycja dla Pań. Dla Pań, które chcą zmienić coś w swoim życiu. Dowiedzieć się o przyczynach pewnych zdarzeń, zachowań czy emocji.

Autorka przekonuje, że sekrety kobiecości nie są ukryte w tajemnych księgach i naukach, ale w codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy jest się światową, niezależną bizneswoman, czy kobietą zajmującą się domem i dziećmi, kobiecość jest na wyciągnięcie ręki w każdej z nas.

Z tej książki, a w zasadzie poradnika, można się dowiedzieć o nowej roli kobiecości, o rozwoju osobistym i duchowym, o relacjach damsko-męskich (i nie tylko), o wpływie kobiecości na to, co dzieje się na świecie. Bardzo ciekawe jest także podkreślenie istoty kobiecych spotkań, tzw. kręgów. Autorka do każdego rozdziału dołącza praktyczne ćwiczenia, które ułatwiają wprowadzenie przedstawionych wskazówek w życie. Ich wykonywanie ma na celu poprawę jakości życia.

W tej książce fascynujące jest to, że kobiecość może przyjmować różną postać. Jak dostrzec ją w najprostszych elementach życia. Jak połączyć ją z siłami natury. Jak wykorzystywać jej siłę w celu rozwiązywania kłopotów, bo zgodnie z powiedzeniem Einsteina:

"Problemy nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie świadomości, na którym zostały stworzone".

I właśnie bardzo ciekawie i trafnie jest tutaj opisany sposób na radzenie sobie z trudnymi momentami. Aby się nie załamywać, ale też nie tłumić emocji, należy wytworzyć specjalne kieszonki będące buforem przeżywanych wydarzeń.

Ponadto autorka porusza ważną kwestię, jaką jest ciałopozytywość. Uświadamia, że figura nie ma na celu dopasowywania się do wymogów współczesnej mody, ale ma zupełnie inny cel. Został on stworzony przed wiekami i jest przekazywany w genach. To bardzo ciekawe spostrzeżenie, które być może da do myślenia wielu osobom. Brak pewności i świadomości siebie wiąże się też z utratą możliwości zauważania poczucia piękna, które jest wielowymiarowe. Zaburza to również odczuwanie, tzw. wewnętrznego "ja".

Kolejnym punktem wartym uwagi są relacje w związku. Autorka ukazuje, jak ważne jest uszanowanie indywidualności, która wcale nie oznacza osłabienia więzi, ale wręcz przeciwnie. Poprzez zaakceptowanie rozbieżności pomiędzy partnerami zapobiega się pojawieniu rutyny w związku. Oprócz tego nowe doświadczenia związane z odmienną pasją ukochanej osoby mogą podziałać inspirująco i rozwojowo.

,,Kobiecość. Praktyczne lekcje i ćwiczenia dla budzących się kobiet" to poradnik, którego nie czyta się jednym tchem, jednak nie to jest jego celem. Aby w pełni wykorzystać wiedzę zawartą w tej książce, trzeba jej poświęcić nieco więcej czasu, ale myślę, że warto. Rozwój kobiecości jest niezwykle potrzebny i zawsze na czasie. Polecam wszystkim Paniom.

Współpraca recenzencka z Wydawnictwem Biały Wiatr

Odpowiedź Hiobowi