Klinika

Trzy kobiety, wszystkie młode, piękne i pełne życia, giną bez śladu. Wystarcza tydzień w rękach psychopaty, którego prasa nazywa Łamaczem. Kiedy zostają odnalezione, są całkowicie złamane psychicznie, w żaden sposób nie można się z nimi porozumieć. Jakby były pochowane w swoich ciałach. Klinika psychiatryczna odcięta od świata przez śnieżną zawieruchę. Łamacz znów się uaktywnia. Podczas przerażającej nocy udowadnia, że ucieczka jest niemożliwa. Czy przywiezionego do kliniki młodego mężczyznę cierpiącego na amnezję łączy coś z psychopatycznym mordercą? [G+J Gruner + Jahr Polska, 2009]

Informacje dodatkowe o Klinika:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2009 (data przybliżona)

Kup książkę Klinika

Klinika - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2017-04-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Szczerze mówiąc nie od samego początku wciągnęła mnie akcja powieści, ale z czasem się rozkręciła i całkiem nieźle się ją czytało. Niestety obrażenia, które odnosił w trakcie akcji główny bohater były lekko naciągane i mało realne, ale poza tym zakończenie było ok.
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
To moje pierwsze spotkanie z panem Fitzkiem. I nie był to niewypał. była to miłość od pierwszej strony. Już dawno nie czytałam tak dobrego, trzymającego w napięciu thrillera psychologicznego. Doskonałe tempo, zwroty akcji, poczucie strachu i emocji podczas czytania to najlepsza zachęta do sięgnięcia po tę pozycję. Polecam.
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2018-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

'' Tak naprawdę jednak ukrył się , nie w samej klinice , ale w miejscu , gdzie nikt nie mógł go znaleźć . W sobie ''

Cenię sobie i to nawet całkiem wysoko pisarstwo pana Sebastiana Fitzka , za to że potrafi wywrócić moją psychikę do góry nogami i w dodatku zakręcić nią niczym w ciuciubabce , a potem jeszcze zapytać '' ciuciubabko , ciuciubabko na czym stoisz '' . A ja mam taki miszmasz w głowie , że zupełnie nie wiem na czym stoję . Podobnie było i tym razem . '' Klinika '' , jest niczym koktajl Mołotowa . Wybuchowy , skuteczny i niebezpieczny , co zwiększa poziom adrenaliny u miotającego tym ustrojstwem , czytaj : czytającego . Niestety koktajl Mołotowa jest też granatem prymitywnym . W książce Fitzka wprawdzie nie ma niczego co mogłabym uznać za prymityw . Za to jest jeden bardzo wyrazisty schemat . Ponieważ ja bardzo lubię wszelkie produkcje , czy to książkowe , czy filmowe , czy każde inne , gdzie akcja dzieje się w psychiatryku , swego czasu nałogowo wręcz oglądałam takie utrzymane w klimacie tych szpitali , horrory . Niestety były to horrory najczęściej marnej klasy B , dlatego przestałam je oglądać . Zrobić ciekawy i nietuzinkowy horror rozgrywający się w szpitalu dla psychicznie chorych , to dość trudna sztuka . Niestety uważam , że w tym wypadku autor również jej nie sprostał . Poszedł po najmniejszej linii oporu i ściśle utartym schematem . Jak psychiatryk , to koniecznie na jakimś odludziu , najlepiej dla elitarnych pacjentów (czytaj: kasiastych). Aby było ciekawiej - straszniej ? przybytek ów MUSI zostać odcięty od świata , najczęściej jakąś burzą śnieżną , lub innym żywiołem . Nie działają telefony , nie ma łączności ze światem zewnętrznym i hulaj dusza , piekła nie ma . Niemal hermetycznie zamknięty obiekt to idealne miejsce dla wyczynów wszelkiej maści psychopatów . Trzeba więc wykorzystać wszystko co nam ów budynek ma do zaoferowania , a więc zatrzymujące się windy , przyrządy i specjalistyczne aparaty do różnych badań i zabiegów itp. Wiem że trudno wymyślić coś odświeżającego i nie ogranego , ale po tym autorze spodziewałam się w tej materii czegoś więcej . Reasumując , bardzo dobry pomysł . Historii w historii . Kunsztowne i wymagające zagadki , które w moim odczuciu '' trzymały '' w kupie całą fabułę . Ciekawy zabieg z locked - in syndrome . Ale akcja stricte w samej klinice to trochę '' Lśnienia '' , trochę '' Piły '' , trochę innych horrorów klasy nie najwyższej , a to wszystko okraszone dziecięcą grą w podchody . Dlatego ode mnie tym razem ocena gwiazdkowa tylko na poziomie '' dobra ''.

Avatar użytkownika - babet
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, x przeczytane 2013,
Odprysk
Sebastian Fitzek0
Okładka ksiązki - Odprysk

Najsławniejszy bestseller autora Pasażera 23 uznany przez „The Sunday Times” za jeden z 10 najwybitniejszych thrillerów ostatnich pięciu...

Śmierć ma 143 cm wzrostu
Sebastian Fitzek0
Okładka ksiązki - Śmierć ma 143 cm wzrostu

Robert Stern wygląda na człowieka sukcesu, ale w rzeczywistości nie potrafi otrząsnąć się po tragicznej śmierci swojego dziecka Feliksa. Pogrążony w żałobie...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska