reklama

Klatka dla ptaków #1

Szesnastoletnia Kizuna Etou należy do grupy dziewcząt rywalizujących między sobą w pewnej „grze”. Polega ona na umawianiu się z mężczyznami o zasobnych portfelach na „płatne randki”. Wygrywa ta, która na koniec dnia może pochwalić się największym łupem. Wśród zbuntowanych nastolatek panuje jednak kilka niepisanych, ale rygorystycznie przestrzeganych, zasad. Jedna z nich mówi, że podczas „randki” nie można uprawiać seksu. Inna natomiast, że z grupy nikt nie ma prawa odejść. Czy Kizuna odważy się na ten krok, kiedy zostanie zmuszona do pobicia przyjaciółki, która jako pierwsza postanowiła zrezygnować z „gry”? I czy na jej decyzję wpłynie propozycja pewnego malarza…?

Informacje dodatkowe o Klatka dla ptaków #1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-06-06, Ocena: 4, Przeczytałem,

W KLATCE

"Klatka dla ptaków" to manga, która już po samym opisie obiecywała wiele, a w szczególności poruszanie kwestii skłaniających do myślenia. O dziwo, chociaż autorki poszły zupełnie inną drogą i nie wykorzystały potencjalnej ambicji całości, komiks okazał się ciekawą opowieścią. Dość typową, nie przeczę, ale naprawdę dobrze poprowadzoną, sympatycznie zilustrowaną i przede wszystkim łatwą w odbiorze.

Kizuna Etou należy do grupy znudzonych zwyczajnym życiem nastolatek, które emocji zarobku szukają w "randkach" ze starszymi facetami. Te spotkania nie są jednak tym, na co liczą mężczyźni. Dziewczyny rywalizują ze sobą w tym, która więcej zarobi bez posunięcia się za daleko. Można zrobić wiele: spotkać się z "ofiarą", pójść na kolację, nawet udać się do niego i rozebrać, ale nie można mu się oddać. W grze chodzi o to, by uciec z pieniędzmi, zanim dojdzie do czegokolwiek. Pewnego dnia jedna z dziewczyn decyduje się opuścić grupę, choć zasady wyraźnie mówią, że nikt nigdy nie może tego zrobić. Kizuna wkrótce także zaczyna mieć wątpliwości. Nagle życie daje jej szansę na wyrwanie się z dotychczasowej egzystencji i zaczęcie nowego etapu. Mieszkający obok malarz-samotnik składa jej dobrze płatną propozycję zostania jego modelką. Tylko do czego to wszystko doprowadzi?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/06/klatka-dla-ptakow-1-rihito-takarai.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung