Klasyka mistrzów. Wybór poezji. Krzysztof Kamil Baczyński

Klasyka mistrzów. Wybór poezji K. K. Baczyński to zbiór utworów najwybitniejszego poety pokolenia Kolumbów. W niniejszym zbiorze znajdują się utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego powstałe w latach 1938-1944, m.in.: Pokolenie, Ars poetica, Poległym, Elegia o… [chłopcu polskim] oraz posłowie J. Święcha.

Informacje dodatkowe o Klasyka mistrzów. Wybór poezji. Krzysztof Kamil Baczyński:

Wydawnictwo: IBIS
Data wydania: 2017-11-30
Kategoria: Poezja

Kup książkę Klasyka mistrzów. Wybór poezji. Krzysztof Kamil Baczyński

Klasyka mistrzów. Wybór poezji. Krzysztof Kamil Baczyński - opinie o książce

Wspaniała lektura. Zawiera wiele wiele wierszy i poezji uporządkowanych według roczników. Świetną poezją jest ,,Ars poetica" z 1938 roku. Wzruszające jest ,,Pożegnanie żałosnego strzelca" (1939 rok). Wspaniała ,,Banita" została stworzona w 1940 roku. ,,Serce jak obłok" jest bardzo piękną opowieścią o mężczyźnie napisaną wierszem z roku 1941. W 1942 roku autor napisał poezję ,,Ach, umieram, umieram". ,,Niebo złote ci otworzę" jest wspaniałym dziełem z roku 1943. Oczywiście nie mogło zabraknąć znanej każdemu ,,Elegii o... [chłopcu polskim]" napisanej w 1944 roku. Pod koniec znajduje też się dramat autora, który pozostanie niespodzianką dla tych, co jeszcze nie przeczytali.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski