Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Mulan

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej

filmowej opowieści ,,Mulan"! Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską.

Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich...

Komiks o konsekwentnym realizowaniu marzeń i łamaniu stereotypów.

Informacje dodatkowe o Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Mulan:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-01-19
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Disney Classic Graphic Novel: Mulan

Kup książkę Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Mulan

Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Mulan - opinie o książce

Hunowie atakują Chiny.

Przedarli się przez Wielki Mur i zmierzają prosto do cesarstwa.

Cesarz wysyła swojego doradcę Czi Fu, by zebrał z każdej rodziny po jednym mężczyźnie, a następnie kapitan Li Szang stworzy z nich armię gotową odeprzeć atak Hunów.

Fa Mulan jest umówiona na potkanie ze swatką, która ma znaleźć jej męża i okryć rodzinę Fa honorem.

Niestety spotkanie nie przebiega wedle ustaleń i rodzina Fa zostaje okryta hańbą, a Mulan nie nadaje się na żonę.

Po powrocie do domu pojawia się Czi Fu i rozdaje powołanie do armii, w rodzinie Fa jedynym mężczyzną jest Zu, który walczył już w imię cesarstwa i został ranny, posłanie go na kolejny bój jest wyrokiem śmierci.

Mulan nie mogąc patrzeć na rozwój wydarzeń, postanawia nocą wykraść powołanie ojca i po szybkiej metamorfozie rusza na miejsce zbiórki.

Rodzina Fa szybko odkrywa zniknięcie dziewczyny, lecz są w kropce, bowiem wydanie płci Mulan skrzę ją na śmierć.

Dziewczyna nie jest sama, w jej ciężkim boju towarzyszyć jej będzie smok Mushu oraz świerszcz Kri-Ki.

Czy płeć Mulan wyjdzie na jaw i straci głowę za zdradę?

Czy Fa Mulan okryję rodzinę honorem i chwałą?

Niektórzy z Was mogą już wiedzieć, że Mulan jest to moja miłość od maluteńkich lat.

Moje rówieśniczki uwielbiały historię księżniczek ratowanych przez przystojnych książąt, tymczasem ja uwielbiałam patrzeć, gdy Mulan z pomocą swoich zwierzęcych przyjaciół ratuje cały kraj!

Opowieść Mulan jest historią pokazującą siłę, odwagę oraz poświęcenie dla swojej rodziny.

Miłość córki i ojca jest tak silna, że jedno za drugie oddałoby życie.

Jest wiele pięknych momentów, gdzie łzy podchodzą same do oczu, ale są również i wesołe momenty, gdzie śmiech sam wyrywa nam się z ust-zazwyczaj spowodowane naszym kochanym Muszu!

Komiks przedstawia nam bardzo skróconą wersję wydarzeń, brakuje mi  w nim wiele kultowych tekstów typu ,,Baw się grzecznie z innymi dziećmi i żadnych bójek. Chyba że ktoś zacznie Cię zaczepiać. Wtedy musisz skopać mu tyłek."  oraz wszystkich cudownych piosenek z tej bajki.

Według mnie jeśli ktoś nie zna tej historii, to jak najbardziej może sięgnąć po ten komiks, podziwiać piękne ilustracje oraz poznać tę historię w skrócie, ale jeśli macie więcej wolnego czasu to osobiście bardziej polecam sięgnąć po bajkę.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-02-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

KOBIETA RUSZA NA WOJNĘ

Ze wszystkich animacji jakie Disney wypuścił na rynek w latach 90. XX wieku, ,,Mulan" była zdecydowanie jedną z najlepszych. Tym bardziej po takich rozczarowaniach, jak ,,Król lew", ,,Aladyn" czy ,,Herkules". ,,Mulan" okazała się też najlepszą z fabularnych produkcji disnejowskich, jakich ostatnio pełno jest w kinach. A teraz - nie po raz pierwszy zresztą - dostajemy ją w wersji komiksowej. I jest to komiks niemal równie dobry jak film. Co prawda kilka rzeczy ujętych jest tu skrótowo, ale zabawa i tak jest bardzo udana.

W Chinach źle się dzieje. Siły Hunów, dowodzone przez Szaon Ju, przekroczyły Wielki Mur i wydaje się, że nie ma już przed nimi ratunku. I tu na scenę wkracza Mulan, młoda niepokorna kobieta, która dla ratowania swojego ojca postanawia przebrać się za mężczyznę i wyruszyć na wojnę. Nikt jeszcze nie ma pojęcia, jak ta jej decyzja wpłynie na to, co nadchodzi i na losy całego kraju i mieszkających w nim ludzi!

Witch historie wszystko o cornelii
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Witch historie wszystko o cornelii

Cornelia opowiada o sobie: od trudnych przejść z nieznośną Lilian po wspomnienia o Calebie, od dbałości o wygląd po ciężkie treningi łyżwiarskie... Poznajcie...

Zwierzaki z ZOO
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Zwierzaki z ZOO

Zgadnij co jest na rysunku, zastąp rebus jednym słowem,znajdź zwierzaka na naklejkach, wklej na miejsce i... gotowe!...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;