Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych

“Nagle z rozmyślań wyrwał go przeraźliwy krzyk strażnika granicznego, któremu Rosjanin miażdżył kolejne palce u nogi. Porucznik zacisnął zęby. Po policzkach płynęły mu łzy. W pewnym momencie powiedział głośno:

– Wy nie jesteście ludźmi, wy nie jesteście nawet zwierzętami. Jesteście dzikimi bestiami, pozbawionymi ludzkich uczuć.

Kapitan spojrzał na porucznika, zaśmiał się i odparł:

– Już w 2014 roku przez moje ręce przeszły setki takich faszystów jak ty. Wszystkich ich łączyło jedno – zdychali w ciężkich męczarniach. I ciebie też to czeka.

Następnie dał znak głową, a żołnierze zamienili strażnika granicznego na szeregowego Sobola, któremu zmiażdżyli palce u obu nóg.

Porucznik nie zdradził niczego, czekając na swoją kolej. Kiedy oprawcy skończyli katować żołnierza i rzucili jego nieprzytomne ciało w kąt obok strażnika granicznego, ruszyli w stronę Saloveyki. Jeden z nich nachylił się nad nim, chwycił go za lewą rękę i podniósł. Drugi, widząc chwiejącego się Ukraińca uznał, że ten nie będzie stawiał oporu i ruszył w kierunku leżącego młotka. Nagle stało się coś, czego oprawcy się nie spodziewali. Ukrainiec lewą rękę, trzymaną przez Rosjanina, przełożył pod jego przedramieniem i zrobił dźwignię powyżej jego łokcia. Prawą ręką wyprowadził cios w mostek. Trafiony oprawca padł na kolana. Porucznik zebrał siły, błyskawicznie chwycił od tyłu za głowę Rosjanina i skręcił mu kark.”

Fragment książki

"Ta książka to apel do prezydenta Zełenskiego i polityków ukraińskich. Apel o pojednanie, które nie tylko jest możliwe między naszymi narodami, ale i konieczne z powodu militaryzmu Rosji. Może ono jednak nastąpić tylko wtedy, jeżeli prawda o wydarzeniach na Wołyniu w latach 1943–1944 zostanie przez stronę ukraińską uznana za ludobójstwo, a władze Ukrainy pozwolą dokonać ekshumacji naszych rodaków i pochować ich po chrześcijańsku."

Fragment, przedmowa Autora

Informacje dodatkowe o Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-03-13

Kup książkę Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych

Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych - opinie o książce

✈️✈️✈️✈️✈️ Recenzja ✈️✈️✈️✈️✈️

Artur Kawka "Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych "
@Artur Kawka i Monika Wysocka - profil autorski

Wydawnictwo: Witold Gadowski

✈️✈️✈️✈️✈️✈️✈️✈️✈️✈️✈️✈️✈️

" -Nie ma prawdziwego pojednania i przebaczenia bez prawdy, chociaż miałaby być nie wiem jak tragiczna i bolesna. Tylko prawda może być pomostem do prawdziwego pojednania i naprawienia krzywd - odezwał się major Wilmowski..."

" Kiedy ziemia nasiąknie znów krwią niewinnych" Ta książka pokazuje brutalność i okrucieństwo sytuacji oraz dramatyczne relacje między postaciami, ukazując dehumanizację i bestialstwo oprawców oraz ich bezduszność wobec ofiar..

Styl autora jest bardzo intensywny i dramatyczny.. Autor używa silnych słów i obrazów, aby ukazać brutalność i okrucieństwo sytuacji, jednocześnie podkreślając determinację i odwagę bohaterów w obliczu przeciwności..
Jest to powieść, która wzbudza silne emocje i skupia uwagę czytelnika na trudnych tematach związanych z przemocą i walką o godność..

Autor zmusza nas do refleksji nad ludzką naturą i konsekwencjami przemocy.. Jego styl pisania pobudza empatię i skłania do zastanowienia się nad wartościami takimi jak szacunek, godność i odwaga.. To ważne, aby docenić siłę oddziaływania, jaką ma powieść na czytelnika, i zastanowić się nad jego przesłaniem..

Można również zwrócić uwagę na sposób, w jaki autor kreuje postacie i ich relacje.. Przez opisy zachowań bohaterów oraz dialogi czytelnik może lepiej poznać psychologiczny portret postaci i zrozumieć ich motywacje oraz uczucia.. To dodatkowy element, który wzbogaca fabułę i sprawia, że czytelnik bardziej angażuje się w historię..

Autor szczegółowo opisuje emocje bohaterów, które są nacechowane dramatem i intensywnością.. Możemy dostrzec głębokie emocje takie jak strach, bezsilność, złość, czy nawet desperację..
Dialogi i opisy pozwalają na wczucie się w psychiczny stan postaci, co dodaje głębi i realizmu opowieści. Dzięki temu możemy bardziej odczuwać przeżycia bohaterów i lepiej zrozumieć ich decyzje oraz reakcje na trudne sytuacje..

" -Pamiętajcie, tylko prawda jest w stanie pojednać nasze narody. Niezależnie od tego, ile kości naszych braci leży w bezimiennych mogiłach i w jaki bestialski sposób zostali zabici. Tylko prawda może nas pojednać..."

Historia o Tomie Wilmowskim, który po stracie rodziny znalazł ukojenie w klasztorze.. Kiedy Rosjanie wkroczyli na Ukrainę, Tom wraz z zakonnikami zaczął pomagać uchodźcom.. Nagle został poproszony o udział w tajnej misji, mającej na celu ochronę prezydenta Zełeńskiego i schwytanie zdrajcy narodu, Władymira Koszkina.. Tom otrzymał wsparcie od dawnych towarzyszy oraz od Rosjanina Saszki, który zmienił stronę..

W trakcie misji doszło do napadu w porcie w Mariupolu, gdzie porucznik Artiem z trudem zdołał uciec z rosyjskiego piekła.. Sytuacja była napięta, a bohaterowie musieli stawić czoła niebezpieczeństwom, starając się przetrwać i wywiązać z powierzonego zadania..

Niebezpieczne sąsiedztwo
Artur Kawka0
Okładka ksiązki - Niebezpieczne sąsiedztwo

Polska mafia miewa się świetnie, bezkarnie korumpując lokalnych urzędników, decydentów, policję, prokuraturę i sądy. Jej kontakty i wpływy...

Pielgrzym śmierci
Artur Kawka0
Okładka ksiązki - Pielgrzym śmierci

Poznaj historię inspirowaną realnymi wydarzeniami. Jeśli tak chaotyczne państwo jak ZSRR posiada tak znaczny arsenał jądrowy to nietrudno o to by śmiercionośna...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski