Kiedy tata zamienił się w krzak

Niezwykle aktualna, napisana z dziecięcą wrażliwością i absurdalnym poczuciem humoru powieść o samotnej ucieczce pewnej dziewczynki przed wojną.

Mężczyzna powiedział, że mam imię nie do wymówienia, z czterema ,,k". Nie mieli tej litery. Prawie połamał sobie na niej język. Lepiej będzie, jeśli będę posługiwać się ostatnimi literami swojego imienia: ,,toda". Tutaj miałam nazywać się Toda.

Zanim wybuchła wojna, tata Tody był cukiernikiem. Wstawał przed świtem i piekł trzy rodzaje ciast oraz dwadzieścia rodzajów ciastek. Ale potem trafił na front. Musi tam udawać krzak, żeby nie dostrzegł go wróg. A teraz, gdy wojna dotarła do ich rodzinnego miasta, Toda też nie jest bezpieczna. Zostaje wysłana do mamy mieszkającej za granicą. Jej podróż jest pełna niebezpieczeństw, przygód i komplikacji. Jednak dziewczynka się nie poddaje - musi znaleźć mamę!

Powieść Joke van Leeuwen została zekranizowana i przetłumaczona na wiele języków. Ta historia, z przenikliwością ukazująca absurd wojennej rzeczywistości, to świetny punkt wyjścia do rozmów o sytuacji uchodźców i uchodźczyń, formach wsparcia i po prostu - byciu razem.

Informacje dodatkowe o Kiedy tata zamienił się w krzak:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2022-08-24
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat

Kup książkę Kiedy tata zamienił się w krzak

Ćwir!
Joke van Leeuwen0
Okładka ksiązki - Ćwir!

Budząca uśmiech i wzruszająca historia o inności, która wymyka się rozumieniu i... z rąk. Ptakodziewczynka. Albo dziewczynkoptak. Albo coś pomiędzy. Właściwie...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka