Kiedy Duch przychodzi z mocą

Stare porzekadło głosi, że co najbardziej osobiste, to najbardziej uniwersalne. Książka Petera Herbecka jest osobista i niezmiernie inspirująca. Nieodparcie dowodzi powszechnej przydatności doświadczeń autora. Jest potężnym apelem do wszystkich członków i struktur Kościoła o otwarcie na moc i charyzmaty Ducha Świętego.ks. Michael Scanlan TOR, kanclerz Franciscan University of Steubenville

Książka ważna dla wszystkich zatroskanych o to, jak poszczególni chrześcijanie i cały Kościół mają stawić czoło wielkim wyzwaniom wszechobecnej, agresywnej, świeckiej kultury. Peter przekonuje, że gdy posłuchamy Jezusa i zaufamy mocy Ducha Świętego, nastąpią rzeczywiste cuda.Ralph C. Martin, założyciel i przewodniczący Renewal Ministries

Autor ma rzeczywiście serce do ewangelizacji. Zna doskonale Boży plan ukazany w Apokalipsie i w nauczaniu Kościoła i rozważa go w świetle własnych doświadczeń. biskup Sam Jacobs z diecezji w Alexandrii (Luizjana)

Książka ukazuje światłość i moc Bożą, jaśniejącą w codziennych zdarzeniach, czyli błogosławieństwo charyzmatycznej odnowy. Peter Herbeck bardzo żywo owo błogosławieństwo przedstawia, dając proste, świetnie napisane świadectwo tego, czego doznał i co widział.ks. Francis Martin z w The John Paul II Cultural Center

Informacje dodatkowe o Kiedy Duch przychodzi z mocą:

Kiedy Duch przychodzi z mocą - opinie o książce

Avatar użytkownika - DorotaMazur
DorotaMazur
Przeczytane:2014-04-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2014,
,,Papież Jan Paweł II nieraz zaznaczał, iż począwszy od Soboru Watykańskiego II, Kościół powraca do charyzmatycznego wymiaru, jednego ze swoich konstytutywnych elementów, pod którym rozumiał aktualne dynamiczne działanie Ducha Świętego w życiu każdego katolika" (s. 12). Dzięki Duchowi Świętemu każdy chrześcijanin może osiągnąć świadomą i żywą relację z Chrystusem i poprzez to osiągnąć pełnię życia chrześcijańskiego. O działaniu Ducha Świętego w swoim życiu opowiada Peter Herbeck w książce ,,Kiedy Duch przychodzi z mocą", która została wydana przez Wydawnictwo eSPe. Autor, na podstawie doświadczenia swojego życia, stwierdza, że: ,,doświadczenie Ducha Świętego było jak światło, nowy poranek, nowy dzień", przez co ,,ufałem, byłem spokojny, przekonany, że ze mną jest On, konkretna Osoba, która chce być ze mną, prowadzić mnie drogą, jaką powinienem iść" (s. 39). Warto przeczytać świadectwo człowieka, który doznał działania Ducha Świętego w swoim życiu i zrozumieć, że ,,chrześcijaństwo jest religią poczętą w sercu Boga". Bo przecież ,,On szuka zagubionego człowieka".
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski