reklama

Każdy może zabić

To może być Twój sąsiad, najlepszy przyjaciel, bliski krewny. Czy to możesz być TY?

Codziennie na swojej drodze spotykamy osoby gotowe na wszystko. Molestowana siedemnastolatka, pozbawiony skrupułów mężczyzna, młody chłopak łatwo wpadający w szał.

Czy tylko psychopaci mogą mordować?

A może wszyscy jesteśmy potencjalnymi zbrodniarzami?

Dlaczego zabijamy?

Skazani z paragrafu 148 kodeksu karnego mówią o sobie i swoich zbrodniach. Jakie mieli motywy, o czym myślą w swoich celach, czy mają wyrzuty sumienia. Okazuje się, że są rzeczy, o których boją się mówić nawet mordercy.

Historie zbrodni, które fascynują i przerażają. Szczerze, bez usprawiedliwiania i potępiania.

Na ile jest w nas skłonność do zła? Czy może się zdarzyć, że gdzieś w ludzkiej podświadomości jest plan zabicia innego człowieka, a świadomość tego nie kontroluje i w pewnym momencie na to pozwala?

Historie opowiedziane w tej książce każą nam postawić sobie te fundamentalne w gruncie rzeczy pytania.

Jan Gołębiowski, autor książki Umysł przestępcy

Krystyna Rożnowska - dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, autorka cenionych poradników medycznych, książek oraz artykułów i reportaży, w tym biografii prof. Juliana Aleksandrowicza Uleczyć świat czy Można oszaleć - opowieść o pacjentach szpitala psychiatrycznego.

Informacje dodatkowe o Każdy może zabić:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-05-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Każdy może zabić

Każdy może zabić - opinie o książce

Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość
Krystyna Rożnowska0
Okładka ksiązki - Dziecko z zespołem Downa. Jaka to musi być miłość

Nie bój się nadziei, ...nie musi być aż tak źle - pisał Clift Cunningham do matek oszołomionych wiadomością, że ich dziecko ma zespół Downa....

Antoni Kępiński Portret genialnego psychiatry. Portret genialnego psychiatry
Krystyna Rożnowska0
Okładka ksiązki - Antoni Kępiński Portret genialnego psychiatry. Portret genialnego psychiatry

Niezwykły polski psychiatra, który wyprzedził epokę Opowieść nie tylko o życiu jednego z najsłynniejszych polskich lekarzy, ale także przewodnik po jego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung