Kapuściński. Wielkie biografie

Seria Wielkie biografie prezentuje postaci , które na stałe zapisały się na kartach historii i których losy – zarówno prywatne, jak i zawodowe – warto poznać. Minęło niewiele czasu od odejścia Ryszarda Kapuścińskiego. Postać wybitnego reportera i pisarza budzi wielkie emocje. Książka pokazuje drogę życiową i karierę zawodową Ryszarda Kapuścińskiego, od kresowego Pińska, przez powojenną Warszawę, pierwsze podróże zagraniczne, długie lata spędzone w Afryce i Ameryce, wyjazdy do republik ZSRR, aż po lata spędzone na pracy pisarskiej. Ryszard Kapuściński, tłumacz kultur, pisarz dający głos ubogim i wykluczonym, był postacią fascynującą i wielowymiarową.

Informacje dodatkowe o Kapuściński. Wielkie biografie:

Kapuściński. Wielkie biografie - opinie o książce

Avatar użytkownika - violino
violino
Przeczytane:2017-01-16, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Masakra. O ile na początku czytałam z zapałem, o tyle im dalej, tym bardziej miałam wrażenie, że ktoś pisał pracę magisterską i nie mógł dobrnąć do minimalnej wymaganej liczby stron. Zwłaszcza irytowało nagminne powtarzanie tych samych informacji, faktów z życia reportera lub jego przekonań. I często miałam odczucie, że autorce brakuje już czasu lub chęci na dokończenie tego, co zaczęła, więc wciska na szybko zakończenia rozdziałów, żeby miały jakieś tam ręce i nogi. Efekt jest taki, że się powtarza albo nawiązuje do tematu bardzo ogólnie - schemat rodem z artykułu prasowego. Zdecydowanie nie polecam. Do szybkiego zapoznania się z sylwetką Kapuścińskiego wystarczy Wikipedia, która dostarczy wielu informacji, a nie będzie udawała dzieła literackiego. I mam wrażenie, że tam panuje większy porządek.
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Książka na pewno przybliży sylwetkę znanego reportażysty wszystkim tym, którzy go nie znają. Dla wielbicieli książka jest zbyt krótka, a podawane informacje - oczywiste i powszechnie znane. A mimo to warto ją przeczytać, aby kilka rzeczy odkryć. Nie będzie tu sensacji - będą za to rzeczy, których Kapuściński nigdy nie umieścił w swoim reportażach czy książkach.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski