reklama

Kaczogród. Zagubieni w Andach

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów". Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Zagubieni w Andach:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-12-02
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198630
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Eggmysteriet og andre historier fra 1948-1949

Kup książkę Kaczogród. Zagubieni w Andach

Kaczogród. Zagubieni w Andach - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-12-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

KANCIASTE KURY I INNE CUDA

Najpierw Egmont wydał osiem tomów zbierających komiksy z najlepszych lat twórczości Carla Barksa, kiedy to ten legendarny autor stworzył swoje najsłynniejsze i najbardziej cenione dzieła. Potem jednak, na życzenie fanów wypuścił na rynek album z wcześniejszymi przygodami naszych bohaterów. I teraz kontynuuje ten trend, wydając „Zagubionych w Andach”, gdzie dostajemy kolejną porcję nie tylko wczesnych prac Ojca Kaczek, ale i naprawdę słynnych, wielkich utworów, które miały wpływa na przyszłe pokolenia komikisarzy zajmujących się tym tematem, a Dona Rosy w szczególności.

W tytułowej opowieści bohaterowie wybierają się w podróż do And, gdzie czekają na nich kwadratowe jajka, kwadratowe kury i… Właśnie, co jeszcze? Potem dowiadujemy się, co będzie, kiedy Donald zostanie szeryfem na prerii i przyjdzie mu się zmierzyć ze złodziejami bydła. A jakby tego było mało, Donald zyska… supermoce. A to, jak się domyślacie, jedynie część tego, co czeka na Was na łamach niniejszego tomu.

Minecraft. Poradnik dla budowniczych
Okładka ksiązki - Minecraft. Poradnik dla budowniczych

Zaktualizowane i rozszerzone wydanie bestselleru! Oficjalny Poradnik dla budowniczych to źródło cennych wskazówek w dziedzinie konstrukcji, pochodzących...

Smaki z mojego ogrodu (Tom 3). Jabłka. Smaki z mojego ogrodu
Okładka ksiązki - Smaki z mojego ogrodu (Tom 3). Jabłka. Smaki z mojego ogrodu

Jabłka przyciągają wzrok atrakcyjnym kształtem, barwą i zapachem. Delektujemy się ich jędrnością, kruchością, soczystością, smakiem i aromatem. Dostarczają...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung