Kaczogród. Skarb Pizarra i inne historie z lat 19581959

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1958-1959.

Tytułowy komiks - najdłuższy w tomie - opowiada o jednej z najważniejszych wypraw Sknerusa. Najbogatszy kaczor świata wyjeżdża wraz z Donaldem i jego siostrzeńcami w Andy, aby odnaleźć zaginione inkaskie kopalnie złota. Po cenny kruszec nie zawsze trzeba jednak tak daleko podróżować - w historyjce ,,Złoto dla zuchwałych skautów" okazuje się, że można na niego trafić nawet w Kaczogrodzie. A kiedy nagrodą jest piknik w towarzystwie pięknej Daisy, warto poświęcić czas na szukanie czegoś mniej cennego, na przykład muszelek na plaży. Kaczory odbywają też kilka innych podróży - znowu jadą do Ameryki Południowej, kręcą film w afrykańskiej dżungli, poszukują nieznanej wyspy na Pacyfiku, wspinają się na Matterhorn, a Donald leci nawet w kosmos! A skoro o wynalazkach mowa - nie brak tu także zupełnie zwariowanych pomysłów najsłynniejszego kaczogrodzkiego wynalazcy Diodaka.

KACZOGRÓD to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943-1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Skarb Pizarra i inne historie z lat 19581959:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-02-09
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks' Andeby - Inkagullet og andre historier fra 19581959

Kup książkę Kaczogród. Skarb Pizarra i inne historie z lat 19581959

Kaczogród. Skarb Pizarra i inne historie z lat 19581959 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-02-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Z KACZKAMI PO SKARBY

Co prawda niedawno końca dobiegło wydawanie jednej znakomitej serii z disnejowskimi Kaczkami - mowa oczywiście o rewelacyjnej kolekcji dzieł Dona Rosy - jednak równie znakomita kolekcja Carla Barksa ukazuje się nadal. Tym razem, po kilku tomach zbierających dużo starsze prace, dostajemy album z nieco nowszymi, bo pochodzącymi z lat 50. XX wieku opowieściami. Jak zawsze jednak komiks trzyma poziom, a to co oferuje, dostarcza niezapomnianych wrażeń czytelnikom w każdym wieku.

Przygotujcie się na kolejne przygody, skarby i... kłopoty. Wyruszcie na poszukiwanie ukrytego w Andach miasta, śledźcie poszukiwania na plaży i zobaczcie, jak Donald chce łapać... delfiny! Jakby tego było mało, czekają na Was Święta, kolejne szalone odkrycia i dużo, dużo więcej!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 5, Przeczytałem,
4 Dywizja Piechoty. 14,63,67 Pułk Piechoty
Okładka ksiązki - 4 Dywizja Piechoty. 14,63,67 Pułk Piechoty

Wielka Księga Piechoty Polskiej to wyjątkowa seria dla każdego pasjonata historii! Po raz pierwszy w jednej serii dzieje przedwojennych pułków piechoty...

Herbatki ziołowe na drobne życiowe bolączki
Okładka ksiązki - Herbatki ziołowe na drobne życiowe bolączki

Zioła leczą takie dolegliwości jak zmęczenie, kłopoty trawienne, problemy skórne, powierzchowne rany, wszystkie uprzykrzone ,,drobiazgi" niekiedy przez...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski