reklama

Kaczogród. Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1961-1962. Tytułowy ,,Dotyk Midasa" to opowieść, w której zadebiutowała Magika de Czar. Pochodząca z południa Włoch wiedźma i antagonistka Sknerusa McKwacza z obsesją na punkcie jego pierwszej dziesięciocentówki to postać uwielbiana przez kolejne pokolenia czytelników i autorów kaczych komiksów. Magika powraca w tym tomie jeszcze w historii ,,Walentynka za dychę". Na tym jednak nie koniec, bo w zbiorze znalazł się także pierwszy komiks z innym rywalem Sknerusa - biznesmenem Johnem Kwakerfellerem (,,Pełny gaz"), który później na stałe zagościł w Kaczogrodzie. Najbogatszemu kaczorowi świata na drodze stają również dobrze już mu znani Bracia Be, a nawet... kozioł śnieżny. W tomie nie zabrakło też oczywiście mniej lub bardziej szalonych przygód z innymi bohaterami barksowskiego świata, na czele z Kaczorem Donaldem i Diodakiem. ,,Kaczogród" to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943-1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-01-31
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Gode, gamle tiringen og andre historier fra 19611962

Kup książkę Kaczogród. Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962

Kaczogród. Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2024-02-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

POJAWIA SIĘ MAGIKA

i mamy dwudziesty trzeci już tom ,,Kaczogrodu". Do końca coraz mniej zostało, co ważniejsze wszystkie wczesne prace Barksa - te z samych początków i te z najważniejszego, najlepszego i najbardziej płodnego okresu - zostały już wydane, więc od debiutu w tej materii, po rok 1962, mamy wszystko chronologicznie. I lecimy dalej. I to, że to co najlepsze mamy za sobą, nie znaczy, że jest źle. Nadal jest rewelacyjnie, te późne komiksy, nawet jeśli czasem wtórne względem klasyki, są jednak lepsze niż najwcześniejsze prace Barksa. Dlatego zabawa z tym tomem jest doskonała dla czytelników w każdym wieku.

co tym razem czeka na bohaterów? Dużo, przede wszystkim kłopotów z Magiką, która tutaj debiutuje. Sknerus zresztą będzie miał też problemy z Braćmi Be czy rywalami w świecie finansowym. Pojawiają się też kosmici, a i czekają również skarby do odkrycia!

Związki zawodowe od konfrontacji do kooperacji
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Związki zawodowe od konfrontacji do kooperacji

Obecnie związki zawodowe i zrzeszenia mogą się tworzyć w Polsce na podstawie ustawy z 23 maja 1991r. o związkach zawodowych, gdzie definiuje się też co...

Sport malowanki dydaktyczne z naklejkami
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Sport malowanki dydaktyczne z naklejkami

Czy Twoje dziecko uprawia jakieś sporty? Jeśli tak, na pewno chętnie sięgnie po malowanki z zabawnymi zwierzakami sportowcami. Jeśli jeszcze nie wybrało...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung