Kaczogród. Carl Barks. Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1952. W tytułowej historii maharadża Bredniostanu przybywa do Kaczogrodu i zgadza się sfinansować pomnik Korneliusza Kwaczaka, założyciela miasta. Sknerus nie może znieść takiej zniewagi i musi pokazać, kto tu jest bogatszy! Bogactwo można jednak szybko stracić - wystarczy zwykły przypadek, jak w ,,Opowieści przedświątecznej" - a bez swoich pieniędzy Sknerus to tylko ,,Biedny stary kaczor"... Na szczęście to przejściowy stan, bo stary kaczor zna stare sztuczki i wie, jak odzyskać majątek. Bogactwo marzy się także Donaldowi, który rusza do Gujany Brytyjskiej na poszukiwanie cennego znaczka pocztowego i tam spotyka Złotego Człowieka. Złoty jest także hełm, po który nasz dzielny kaczor płynie na Labrador, aby zapobiec zagrożeniu dla całej Ameryki. A co zrobi Donald, kiedy wreszcie będzie miał forsy jak lodu? Odpowiedź kryje się już w tytule komiksu ,,Szał konsumpcji"! Poza tym Donald jak zwykle ima się najróżniejszych zajęć. Pisze kowbojską piosenkę, poszukuje kamieni szlachetnych i zabiera siostrzeńców na wakacje, które w założeniu mają być bezpieczne i spokojne...

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Carl Barks. Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Statuekampen og andre historier fra 1952

Kup książkę Kaczogród. Carl Barks. Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952

Kaczogród. Carl Barks. Stawiłem sobie pomnik i inne historie z roku 1952 - opinie o książce

Nie czytywałam komiksów, więc musiałam się przede wszystkim oswoić z formą gatunku, z jego metodyką i swoistością. Ale jak się już oswoiłam to lektura tych komiksów była dla mnie wielką frajdą. Świetnie zarysowane, charakterystyczne postacie, genialny humor, ciekawe przygody. To wspaniała rozrywka.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

KACZKI NA TROPIE SKARBÓW

Jak ten czas szybko leci - można by powiedzieć. Pamiętam, jak niedawno jeszcze cieszyłem się na wydanie w Polsce kolekcji komiksów Carla Barksa, a tu proszę, w ręce czytelników trafił już czternasty tom, a kolejne już niedługo zasilą ich kolekcje. A to przecież wcale nie koniec. Co najważniejsze jednak, każdy z tomów trzyma wysoki, rewelacyjny poziom, gwarantując niezapomnianą rozrywkę i dzieciom, i dorosłym.

W tomie znów czeka na nas porcja różnorodnych historii. W tytułowej, maharadża Bredniostanu ma sfinansować pomnik Kwaczaka, założyciela Kaczogrodu. Dla Sknerusa to jednak swoista zniewaga i postanawia udowodnić, że jest lepszy i bogatszy od maharadży!
Co dalej? Sknerus przekonuje się, kim byłby bez pieniędzy. A tymczasem jego siostrzeniec Donald, który marzy o bogactwie, postanawia znaleźć pewien cenny znaczek! A to wiążę się z podróżą i niezwykłymi przygodami. A to tylko jedno z jego szalonych zajęć - i jedna z licznych niezwykłych wypraw, jakie czekają na naszych bohaterów - i na nas - w tym tomie!

Quiz malucha z naklejkami od 3 lat
Okładka ksiązki - Quiz malucha z naklejkami od 3 lat

"Quiz malucha" to książeczka przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Dostosowane do wieku zadania zainteresują maluchy i zapewnią im rozwijającą...

Ślady. Reportaże z województwa łódzkiego
Okładka ksiązki - Ślady. Reportaże z województwa łódzkiego

Ślady. Reportaże z województwa łódzkiegoto zbiór 11 tekstów napisanych przez znanych dziennikarzy z regionu. Poznamy dorobek wybitnych postaci, które zostawiły...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska