Joomla. Tworzenie stron WWW. Szybki start

Jak zainstalować Joomla! na serwerze? Jak administrować tym systemem? Jak wykorzystać możliwości modułów? Joomla! jest systemem zarządzania treścią. Jej początki sięgają 2006 roku. Projekt ten wywodzi się bezpośrednio z popularnego systemu Mambo. Od czasu swojej premiery Joomla! cieszy się rosnącą popularnością i coraz większymi możliwościami. Wykorzystanie języka PHP i bazy MySQL było strzałem w dziesiątkę -- instalacja systemu jest teraz niezwykle intuicyjna i możliwa do wykonania na większości dostępnych serwerów.

Bogato ilustrowana książka "Joomla! Tworzenie stron WWW. Szybki start" w zwięzły i przyjemny sposób wyczerpująco przedstawia metodykę pracy z systemem Joomla 1.5. W trakcie lektury dowiesz się, jak sprawnie zainstalować go i uruchomić oraz jakie zadania możesz wykonać jako administrator. Zaczniesz także swobodnie poruszać się po narzędziach dostępnych w panelu administracyjnym, po czym przejdziesz do bardziej zaawansowanych zagadnień, takich jak praca z modułami czy też modyfikacja ustawień globalnych. Dzięki temu bez trudu samodzielnie zbudujesz dynamiczną witrynę wraz z menu. Ponadto dowiesz się, jak rozbudować swoją witrynę i zaangażować użytkowników w rozwój publikowanych treści.

Instalacja Joomla! Uruchomienie systemu Spolszczenie Joomla! Administracja Tworzenie dynamicznej witryny wraz z menu Wykorzystanie modułów Rozbudowa witryny Modyfikacja ustawień globalnych oraz ich wpływ na system Korespondencja masowa Zarządzanie użytkownikami Tworzenie i modyfikacja szablonów dla systemu Joomla! Odkryj tajemnice popularności systemu Joomla!

Informacje dodatkowe o Joomla. Tworzenie stron WWW. Szybki start:

Wydawnictwo: Helion