reklama

Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji

Jojo jest niespokojną, ruchliwą króliczką, która nie umie usiedzieć na miejscu. Nawet praktykowanie jogi z dziadkiem nie jest w stanie powstrzymać jej przed ciągłym podskakiwaniem i chichotaniem. Pewnego dnia Jojo znajdzie się całkiem sama w cienistym i gęstym lesie… Co wtedy zrobi?

Kolejne pozycje w jodze pomogą nam, tak jak Jojo, zmierzyć się ze swoimi słabościami i emocjami. Instrukcje zawarte na końcu książki nie tylko ułatwią skupienie się, ale krok po kroku nauczą, jak się rozciągać, oddychać oraz wyciszać.

Informacje dodatkowe o Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji

Jojo i joga. Opowieść o emocjach, uważności i medytacji - opinie o książce

Każdy ma inny temperament i charakter, tak samo dzieci, jedno jest spokojne, drugie wybuchowe i czasami trzeba znaleźć rozwiązanie, jak poskromić energicznego malucha.
Jojo i Joga to piękna historia o tym, jak uspokoić się i wyciszyć w chwilach, kiedy potrzebujemy trochę pomyśleć. Koko, Toto i Jojo to rodzeństwo króliczków, dwójka z nich jest taka sama, niestety Jojo to wulkan energii, który dziadek królik chce okiełznać. Pewnego dnia wpada na pomysł pokazania króliczkom jogi, niestety i tutaj Jojo nie potrafi się skupić, a to trawa łaskocze ją w pupę, a to rozprasza piękny motylek, aż nie wiadomo kiedy okazuje się, że sama pobiegła do ciemnego lasu. Na początku króliczka jest bardzo przerażona, ale po chwili przypomina siebie trasę, którą przebyła, a to dzięki pozycjom z jogi i już po chwili czuje, że wie jak wrócić do domu.
Ta książka urzekła mnie swoim pięknem już od pierwszego wejrzenia, ma bardzo duży format i piękną, kolorową grafikę, taką uwielbiam najbardziej, również moje dzieci były nią zachwycone, ponieważ po rozłożeniu, każde z nich miało do niej dobry dostęp. Wiem, co to znaczy mieć w domu dziecko, które jest wulkanem energii i nic nie pomaga, żeby choć na chwilę usiadło i odetchnęło, więc pomysł jogi bardzo mi się spodobał. Głębokie wdechy i wydechy to świetny pomysł na wyciszenie się i uspokojenie, więc warto to praktykować z dziećmi, na końcu znajdziemy poradnik z pokazanymi i opisanymi pozycjami, które spokojnie wykonamy w domu bez większego przygotowania.
Jest to jedna z tych książkę, które chce się przeglądać wciąż od nowa, rozkochuje ona w sobie zarówno dzieci, jak i dorosłych i my pewnie będziemy do niej często wracać i praktykować jogę, która pozwoli nam, chociaż na chwilę się wyciszyć.

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Pięknie ilustrowana, kolorowa książka o niesfornej Jojo.

To ruchliwa króliczka, która ma ogromny problem z zatrzymaniem się w miejscu. Ciągle biega, skacze, chichocze. Nawet praktykowanie jogi, które zarządził dziadek, na nic się zdaje. Ale pewnego dnia Jojo biegnie za motylem i ląduje w... ciemnym, gęstym lesie. Czy poradzi sobie ze swoim lękiem i uda jej się wrócić do domu? Jak się okazuje, podstawy jogi wcale nie poszły na marne...

Książka z udziałem sympatycznych królików wprowadza dzieci w zagadnienie jogi, które może się okazać pomocne w przypadku ruchliwych maluchów, bądź przeżywających silnie wszystkie emocje. Zaprezentowano tu kilka prostych pozycji, które można poćwiczyć wraz ze swoimi dziećmi - na końcu książki znajduje się ich szczegółowy opis.

Krótka, zabawna, przyjazna dla oka, z wartościowym przesłaniem ucząca uważności i wyciszenia.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski