Każdy człowiek jest jak kwiat, bez odpowiedniej pielęgnacji więdnie. Abyś mogła w pełni być sobą, sięgnij do swoich zasobów. Zwolnij i pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz, jakie są twoje oczekiwania i kim jesteś. Dzięki temu staniesz się ekspertką od siebie samej.

ROZKWITAJ Z SENSEM ­– to seria poradników dla kobiet, w mądry, oparty na psychologicznej i naukowej wiedzy, sposób pokazujących, jak można stać się świadomą swoich mocnych stron, pewną siebie, korzystającą ze swojego powołania kobietą.

Beata Bartczak – psycholog i terapeuta. Interesuje ją ludzka psychika nie tylko w wymiarze zawodowym, ale też literackim. Łączy doświadczenie psychologiczne z obserwacją ludzkich zachowań i emocji. I o tym pisze – o człowieku, jego upadkach i jego sile. Jest autorką powieści Taką  Cię zapamiętam, serii poradników Rozkwitaj z Sensem, książki dla dzieci i rodziców Bajki przeciwlękowe dzieciom na zdrowie oraz współautorką praktycznego przewodnika Mutyzm wybiórczy. Wiedza dostosowana do polskich realiów.

Informacje dodatkowe o Jesteś jak kwiat:

Wydawnictwo: Oficynka

Opinie o książce - Jesteś jak kwiat

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Codzienne życie każdej kobiety związane jest nie tylko z wykonywaniem obowiązków, ale również z realizacją planów, postanowień, zamierzeń i marzeń. Jesteś jak kwiat to poradnik dla kobiet o nich samych. Jeżeli, czytelniczko, chcesz usłyszeć, że Jesteś jak kwiat, to sięgnij po lekturę. A na pewno usłyszysz. Poprzez zawarte w poradniku propozycje, Beata Bartczak pomaga kobietom odkryć swoje mocne strony: dodaje im odwagi, przekazuje doświadczenia, uczy wytrwałości i radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wzmacnia nadzieję. Przekonuje, że kiedy balast życia wydaje się niemożliwy do udźwignięcia, warto spojrzeć z dystansem na przeżywaną codzienność, wtedy łatwiej jest ponosić straty, podejmować decyzje oraz dokonywać wyborów. W krótkich rozdziałach autorka skupia się na tym, co dla kobiet ma szczególne znaczenie, a czyni to opierając się na wiedzy psychologicznej oraz swoim wieloletnim doświadczeniu w terapeutycznej pracy z kobietami, którym pomaga – ucząc ich przeformowywania życiowych celów – mierzyć się z przeciwnościami losu. Wychodząc od stwierdzenia, że rozkwitanie jest wzrostem w różnych obszarach życia, a potencjał wewnętrzny i zewnętrzny są zasobami czekającymi na odkrycie, Beata Bartczak akcentuje potrzebę stworzenia relacji z mężczyzną uszczęśliwiającym kobietę, przestrzega przed rezygnacją z własnego życia na korzyść dzieci, męża czy pracy zawodowej (by nie zostać samej z syndromem pustego gniazda), zniechęca

Jesteś jak kwiat - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka