Jej sprawa

Intrygujące political fiction

Kontynuacja powieści ,,Okaleczone"

Miłość i zbrodnia w świecie polityki

Minister sprawiedliwości zostaje zamordowany. Do śledztwa dołącza prokurator Hanna Osul, która wciąż nie może pogodzić się ze stratą męża i córki. Okoliczności tej tragedii nie udało się wyjaśnić. Osul godzi się na niebezpieczny układ z przestępcą: weźmie sprawę morderstwa w zamian za informację o śmierci męża.

Śledczy natrafiają na zdjęcia z imprezy zorganizowanej w przededniu śmierci ministra. Wśród gości Hanna Osul rozpoznaje swoją sąsiadkę Antoninę. Z pozoru proste tropy zaciemniają jednak kolejne zagadki, a tych, którzy mogą pomóc w ich rozwiązaniu, jest coraz mniej. Czy sprawca politycznej zbrodni zostanie zdemaskowany? Czy nieugięta prokurator zapłaci każdą cenę, aby poznać prawdę na temat śmierci najbliższych?

Anna Kaczanowska - autorka kryminału ,,Okaleczone" (2023), z wykształcenia stomatolog, ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich. Pasjonatka teatru i Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Mieszka we Wrocławiu, który jest jej rodzinny miastem.

Informacje dodatkowe o Jej sprawa:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-02-21

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Jej sprawa

Jej sprawa - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 3, Przeczytałem,

Mam nadzieję, że Pani Anna mi wybaczy, ale tak jak poprzednia książka autorki "Okaleczone" bardzo mi się podobała, tak w tą nie potrafiłam się wgryźć w fabułę. Już od pierwszego rozdziału miałam problem, bo totalnie nie wiedziałam, o co chodzi już na samym początku. Miałam wrażenie, jakby zaczynała ją czytać od środka, chociaż to były dopiero pierwsze jej strony. Kilka stron dalej, już było lepiej, bo zarys historii zaczął się klarować i czytanie zdecydowanie szło lepiej.
Niestety, jak dla mnie fabuła bardzo zawiła, za dużo bohaterów, których imiona i nazwiska mogą trochę przytłoczyć. Oprócz tego najbardziej przeszkadzał mi fragment z muchą pozostawiającą ślady krwi ofiary, był on trochę nierealny, ale autorka wyjaśniła tę kwestię na końcu książki, więc wszystko jest jasne, jeśli chodzi o ten wątek. Czytając, również się zastanawiałam, jak policjanci się przemieszczali pomiędzy Wrocławiem i Warszawą. Może się mylę, ale miałam wrażenie, że w jednej chwili byli tutaj, aby zaraz po chwili być w kolejnym miejscu. Jeśli nie mam racji, proszę mnie poprawić😅
Jeśli chodzi o zakończenie, to przyznaję, że się w nim pogubiłam w nim i do końca nie wiem, jaki był finał tej historii. Nie chcę narzekać i skreślać tej książki, bo nie o to w tym tutaj chodzi. Widziałam o niej wiele pozytywnych opinii i to nimi możecie się kierować, po nią sięgając, po prostu coś mi nie zagrało w tej historii. Możliwe, że miałam zły czas na czytanie, ale jeśli chcecie sami się przekonać, czy miałam rację, a może przesadziłam z tym narzekaniem, bierzcie książkę i śmiało ją czytajcie.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2024-03-10,

Tytuł: "Jej sprawa"
Autor: Anna Kaczanowska
Data premiery: 21.02.2024r.
Wydawnictwo: Mando

Do jakich kroków byście się posunęli, żeby zdobyć to, na czym Wam bardzo zależy?
I nie mówię tu o nowych ubraniach, czy samochodzie.
Chodzi mi o drugiego człowieka. O bliskich. Zrobilibyście dla nich wszystko?
Sięgając po drugi tom kryminału Anny Kaczanowskiej pt. "Jej sprawa" byłam nastawiona, że znajdę w niej dużo polityki. Jakaż była moja ulga, kiedy się okazało, że nie ma wcale tak źle 😁 Fakt, że minister sprawiedliwości został zamordowany, ale na szczęście nie kręciło się wszystko wokół tego.
Pani prokurator Hanna Osul, która odeszła od swego zawodu, ale po dłuższej przerwie postanawia do wrócić do pracy. Czy ma ku temu powody?
Możliwe.
Czy postąpiłabym tak jak ona?
Możliwe.
A nawet bardzo możliwe.
W końcu chodziło tutaj o znalezienie sprawy prawdziwego mordercy jej męża i córeczki... A jak się okazało w tym tomie w więzieniu siedzi chyba nieodpowiednia osoba... oczywiście, żeby nie było-mężczyzna też był winny, ale ponoć nie był zamieszany w te morderstwa.
Czy to był spoiler z mojej strony?
Nie!😁
Bo nie napisałam o kogo chodzi, a nazwisk w tym kryminale było od grona! Przyznam, że momentami miałam ich w głowie troszeczkę za dużo, ale suma sumarrum i tak się odnajdywałam w historii. W końcu najważniejsza była tutaj pani prokurator, Ireneusz, jej brat, sąsiadka i zamordowany polityk. Tak, myślę, że to kluczowe postaci tej książki.
Autorka zaserwowała nam naprawdę dobry kryminał. Tak jak za bardzo nie czytam takich książek, tak tutaj była to dla mnie bardzo miła odskocznia. Poznałam troszkę lepiej pracę prokuratora (i nawet małe przekręty🤭) i pracę w policji. Bohaterowie byli barwnymi postaciami. Kiedy szukaliśmy sprawcy morderstwa pana ministra myślałam, że będę wiedziała kto zabił, a dostałam pstryczka w nos 🤭 także nic nie jest tutaj takie oczywiste jak sądzicie 😁
Uważam, że jest to bardzo dobry kryminał. Dobrze napisany i dobrze się go czytało. Myślę, że jeżeli ktoś nie czytał pierwszego tomu to i tak spokojnie może sięgnąć po tę pozycję. Wszystko jest w niej pokrótce wyjaśnione i wcale nie odczuwamy, że czegoś nie wiemy.
Reasumując:
Polecam!
Anna Kaczanowska zabierze Was do swojego świata, w którym będziecie szukali sprawcy morderstwa. Ciekawa jestem, czy Wam się uda!
Macie w planach ten intrygujący kryminał?

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2024-02-27, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

JEJ SPRAWA to drugi tom cyklu z prokurator Hanną Osul, którą spokojnie możecie czytać nie znając poprzedniego tomu.

Anna Kaczanowska, tym razem postawiła na powieść w politycznym wydaniu i połączyła ją z kryminalną intrygą. Dodatkowo czuć lepsze pióro autorki oraz dopracowanie fabuły, więc wydawać by się mogło, że czeka mnie ciekawa i zaskakująca przygoda. Niestety, mnogość bohaterów z pobocznymi wątkami, trochę przytłoczyła mnie i odebrała radość z czytania. Szkoda, bo zapowiadało się na fajną serię, a wyszło trochę inaczej.

Suma Summarum powieść czyta się niezwykle szybko i przyjemnie, lecz nie zdołałam wciągnąć się w akcję. Zabrakło mi emocji, towarzyszącego napięcia i co najgorsze, postacie nie zainteresowały mnie sobą, dlatego nie potrafiłam zżyć się z nimi.

Prokurator Hanna Osul powraca. I to w jakim stylu. Początek tego sugeruje ale Hanna jest twarda, odważna i nieskorumpowana. Nie ma także powiązań z politykami i władzą. Czy to akurat dla niej dobre to nie wiem ale jeżeli autorka przedłuży cykl, to z całą pewnością będzie dążyła do odkrycia sprawy. I wszyscy ogarnięci żądzą władzy i pieniędzy powinni drżeć. Akcja w tej powieści jest bardzo dynamiczna, każda kolejna strona przynosi coś nowego, nowe informacje, nowe ślady, nowe tropy, nowe poszlaki lub poznajemy nowe osoby biorące czynny udział w mającym miejsce w rządzie cyrku. Atmosfera jest mocno napięta. Napięcie sięga chyba zenitu a emocje nie opuszczają czytelnika do ostatniej strony. Czy jest cokolwiek co usprawiedliwiałoby zbrodnię? Czy własne korzyści są ważniejsze od innych? Czy polityka i politykowanie musi prawie zawsze być brudne? Czy rządzący rzeczywiście pracują dla swoich wyborców? I do czego są oni zdolni aby osiągnąć własne cele? Mam szczerą nadzieję, że autorka pociągnie dalej rozpoczęty na zakończenie wątek i ukaże się kolejna część cyklu o dociekliwej i prawej prokurator Hannie Osul.

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2024-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Jej sprawa" Anny Kaczanowskiej to tom drugi serii z prokuratorką Hanną Osul, ale z początku lektury wszystkie najistotniejsze fakty są solidnie przypomniane, więc bez wahania można również sięgnąć po niego bez znajomości pierwszego. Wiem, sprawdziłam osobiście! Jest to przede wszystkim dobra historia kryminalna. Intryga rozpoczyna się dosyć spokojnie, ale gdy tylko pojawiają się pierwsze tropy zaciekawia tak, że trudno się od książki oderwać. Są momenty zaskakujące, śledztwo prowadzi w naprawdę różne rejony. Ofiarą padł minister sprawiedliwości, zatem w historię lekko zaplątana jest polityka - ale spokojnie, są to tematy ogólnie, raczej dotyczące po prostu pragnienia władzy, więc nie musicie się wątków politycznych obawiać. Sprawę tę prowadzi oczywiście główna bohaterka, która jednak ma w niej osobiste korzyści - poszła na układ z pewnym osadzonym, by ten w zamian za odciągnięcie uwagi śledczych od jego znajomego zaoferował, że wyjawi jej prawdę o śmierci jej męża i córki. Co bardzo mi się w tej historii podobało, to fakt, że bohaterka nie jest tu typowym ''samotnym wilkiem', jej zespół jest zgrany, wszyscy dobrze się dogadują, nawet kiedy nie znajdą całej prawdy, bo Hanna działa przecież z ukrytymi motywami. To dobra, rozrywkowa kryminalna historia, która nieraz zaskakuje ścieżkami, którymi kieruje się śledztwo. Dobrze spędziłam z nią czas i na pewno będę chciała sięgnąć po jej kontynuację, która powinna ukazać się w przyszłości :)

Hanna Osul nie może się pogodzić ze stratą męża i córki zwłaszcza, iż okoliczności tej tragedii nie są nadal jasne. Godzi się na niebezpieczny układ z przestępcą, iż weźmie sprawę morderstwa w zamian za informację o śmierci najbliższych. Okazuje się, iż sprawa dotyczy zamordowanego ministra sprawiedliwości...

,,Jej sprawa" to wciągająca opowieść w której polityka, łączy się ze zbrodnią, a miłość zostaje wystawiona na próbę. Fabuła jest pełna zwrotów akcji i napięcia, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Tempo akcji narasta stopniowo, a afera zatacza coraz szersze kręgi. Hanna pomimo osobistej tragedii stara się dojść do prawdy. Bohaterka niejednokrotnie staje przed trudnymi wyborami i moralnymi dylematami. Warto zauważyć, iż autorka świetnie odmalowuje postacie i ich relacje, co nadaje powieści głębi i autentyczności. Wątek polityczny dodaje całości dodatkowego smaku, sprawiając, że historia staje się jeszcze bardziej absorbująca. Dużym plusem są przedstawione gierki polityczne toczące się za zamkniętymi drzwiami.

Warto zauważyć, iż autorka zachowała odpowiedni balans pomiędzy prowadzonym śledztwem, a wątkami osobistymi. Wszystko spójnie i logicznie ułożone w jedną całość. Nic nie jest również takim jak nam się wydaje.

Podsumowując ,,Jej sprawa" to bardzo dobry kryminał z ciekawymi bohaterami i zaskakującym zakończeniem. Co istotne można czytać nawet bez znajomości pierwszego tomu.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-16, Przeczytałam,
Okaleczone
Anna Kaczanowska0
Okładka ksiązki - Okaleczone

Takiej zbrodni mogła dokonać tylko bestia. A ofiar będzie więcej... Prokurator Hanna Osul wraca do pracy po półrocznej przerwie spowodowanej tragicznymi...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;