Jednoręki bandyta

Tom 48 cyklu Lucky Luke

Na zapadłej amerykańskiej prowincji żyje dwóch genialnych braci, Artur i Adolf Caille. Nigdy nie wyjechali dalej niż do najbliższego miasteczka, ale są w stanie projektować najwymyślniejsze urządzenia - od mechanicznego koguta po automatyczne pomoce kuchenne. Pewnego dnia wpadają na pomysł zrobienia maszyny na monety, która ma zrewolucjonizować przemysł gier. Tak powstaje słynny jednoręki bandyta. Bracia ruszają w podróż po gniazdach hazardu, aby wypróbować swój wynalazek, a ich ochroniarzem zostaje Lucky Luke. Szykuje się niezwykła wyprawa!

Informacje dodatkowe o Jednoręki bandyta:

Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz-Szrejter
Ilustracje:Maurice de Bevere

Kup książkę Jednoręki bandyta

Jednoręki bandyta - opinie o książce

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2016-12-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Lucky Luke i powiew techniki Kolejny komiks z westernowym, ukochanym jeszcze w dzieciństwie stylu. Tym razem dzielny kowboj ma za zadanie pomóc dwóm wynalazcom w przetransportowaniu tytułowego jednorękiego bandyty, pierwszej tego typu machiny, do miasteczka słynącego z gier hazardowych. Co z tego wyniknie? I czy się uda? :) ... Godna część świetnej serii. Jak zawsze fajna kreska, postacie, spora dawka humoru i nieodzownych perypetii głównego bohatera. Uwielbiam tę serię :) Dziki Zachód jak żywy na kartach komiksu - warto dla tego celu i dla Lucky Luke'a poświęcić kilka chwil. Zdecydowanie! :) Polecam. Dziękuję Wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie niniejszej pozycji. Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2016/12/jednoreki-bandyta-morris-bob-de-groot.html Zapraszam
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung