reklama

Książka JavaScript funkcyjnie to przegląd zrównoważonego i pragmatycznego programowania funkcyjnego w języku JavaScript.

Programowanie funkcyjne to potężny paradygmat strukturyzacji kodu, który pozwala tworzyć niezawodne, weryfikowalne i czytelne programy. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś nauczyć się programowania funkcyjnego, ale zmagałeś się z takimi terminami jak ,,monada", matematycznymi koncepcjami, jak teoria kategorii czy symbolami jak ?, nie jesteś sam.

Ta książka omawia najbardziej istotne aspekty programowania funkcyjnego - od czystości funkcji, niemutowalności wartości, kompozycji po przystępne wzorce JavaScript. Zamiast podejścia ,,wszystko albo nic" - tak częstego w programowaniu funkcyjnym - ta książka uczy, jak ulepszać programy linijka, po linijce.

,,Skupiając się na zasadach zamiast terminologii, zyskałem dużo większą pewność w programowaniu i zrozumiałem podstawy programowania funkcyjnego".

- Hannes Lund, Software Developer

,,Mogę powiedzieć z całą pewnością, że książka JavaScript funkcyjnie otworzyła mi oczy"!

- Islam Attrash, JS Engineer

Informacje dodatkowe o JavaScript funkcyjnie. Zrównoważone, pragmatyczne programowanie funkcyjne w JavaScript:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2020-06-25
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 9788301211967
Tytuł oryginału: Functional-Light JavaScript

Tagi: bóg Programowanie komputerowe i tworzenie oprogramowania

Kup książkę JavaScript funkcyjnie. Zrównoważone, pragmatyczne programowanie funkcyjne w JavaScript

JavaScript funkcyjnie. Zrównoważone, pragmatyczne programowanie funkcyjne w JavaScript - opinie o książce

Tajniki języka JavaScript. Na drodze do biegłości
Kyle Simpson0
Okładka ksiązki - Tajniki języka JavaScript. Na drodze do biegłości

Początkujący programista może bardzo szybko zacząć tworzyć proste aplikacje w JavaScript. Jednak ten, kto chce osiągnąć prawdziwą biegłość w tym języku...

Tajniki języka JavaScript. Typy i składnia
Kyle Simpson0
Okładka ksiązki - Tajniki języka JavaScript. Typy i składnia

Nawet początkujący programista może szybko zacząć tworzyć funkcjonalne aplikacje w JavaScripcie. Jest to prosty i łatwy w użyciu język, który...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski