Jano i Wito uczą mówić CZ. Czerwona czapka

Podczas lepienia bałwana chłopcy spotykają tajemniczego człowieka w czerwonej czapce. O nie, on chyba zgubił klucz! Jak odnaleźć właściciela i kim on właściwie jest? Podczas poszukiwań trafiają na igloo, które okazuje się przejściem do fabryki Świętego Mikołaja! To właśnie on zgubił klucz do tego miejsca - kto więc przygotuje wszystkie prezenty? Trzeba uratować święta

,,Czerwona czapka" to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski ,,cz", ale pomoże też poczuć magię świąt i wartość pomocy ofiarowanej drugiemu człowiekowi.

,,Jano i Wito uczą mówić" to seria idealna do wspólnego czytania - dorosły czyta tekst, a dziecko odgaduje wyrazy z daną głoską, które są przedstawione za pomocą obrazków.

Książka przeznaczona dla starszych przedszkolaków i wczesnych szkolniaków.

Informacje dodatkowe o Jano i Wito uczą mówić CZ. Czerwona czapka:

Jano i Wito uczą mówić CZ. Czerwona czapka - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Jano i Wito uczą mówić" to seria logopedyczna, która pomaga dzieciom w wieku przedszkolnym i starszym opanować wymowę poszczególnych głosek.

"Czerwona czapka" to już piąty tytuł w tej serii. Tym razem skupia się na ćwiczeniu wymowy głoski "cz".

Pewnego dnia Jano i Wito lepią bałwana, a ponieważ jest bardzo duży nie potrafią założyć mu kapelusza. Pomaga im jakiś pan w czerwonej czapce. Chwilę później znajdują w śniegu klucz. Jak się okazuje to klucz do drzwi igloo. Ale zaraz...przecież igloo nie ma drzwi? Postanawiają sprawdzić co kryje się w środku i trafiają w sam środek fabryki Świętego Mikołaja. Jest tylko jeden problem... świąt nie będzie bo Mikołaj się zgubił, a właściwie zgubił klucz by powrócić do swojej fabryki. Czy uda się go odnaleźć?

W tej krótkiej historii nie sama fabuła jest najważniejsza a zastąpienie wyrazów z głoską "cz" obrazkami, tak by zachęcić dziecko do samodzielnego czytania, prób wymawiania tych słów. To dla malucha spora frajda gdy może pomóc rodzicowi czytać książkę!
Myślę, że jest ona świetnym wsparciem w rozwoju mowy.

Dodatkowo na końcu zawiera parę słów kierowanych do rodzica/opiekuna/terapeuty odnośnie wymówi głoski "cz" oraz wsparcie w postaci przykładowych ćwiczeń języka.

Ja jestem fanką książek z Jano i Wito i mamy większość w domu. Zdecydowanie są wsparciem w rozwoju mowy. Serdecznie Wam polecam!

Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji
Wiola Wołoszyn0
Okładka ksiązki -  Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! Cała rodzina rusza w...

JANO I WITO UCZĄ MÓWIĆ. RÓŻOWY ROWER
Wiola Wołoszyn 0
Okładka ksiązki - JANO I WITO UCZĄ MÓWIĆ. RÓŻOWY ROWER

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! „Różowy...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska