Jan Paweł II Święty

27 IV 2014 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na placu św. Piotra w Rzymie odbędą się główne uroczystości kanonizacyjne papieża Jana Pawła II. Niniejsza książeczka została przygotowana na tę okoliczność. Przypomina życie papieża Jana Pawła II oraz ukazuje przebieg procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego. Zawiera również modlitwy za jego wstawiennictwem i pieśni ku jego czci.

Informacje dodatkowe o Jan Paweł II Święty:

Jan Paweł II Święty - opinie o książce

Avatar użytkownika - DorotaMazur
DorotaMazur
Przeczytane:2014-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2014,
Z okazji kanonizacji Jana Pawła II wyszło bardzo wiele opracować dotyczących jego życia. Najlepszym jednak biogramem jest pozycja ,,Jan Paweł II Święty", która została wydana przez Wydawnictwo Księży Sercanów. Z biogramu tego można dowiedzieć się wielu cennych i nie zapisanych nigdzie informacji dotyczących ojca, który jako wojskowy był ,,człowiekiem odpowiedzialnym, sprawiedliwym i pobożnym" (s. 7). To dzięki ojcu Karol miał zamiłowanie do literatury dramatycznej i teatru. ,,Był zafascynowany twórczością Sienkiewicza, Mickiewicza, Słowackiego, a nade wszystko Norwida" (s. 9). Zamiłowanie literaturą było tak wielkie, że po przeniesieniu się w 1938 do Krakowa od razu wystąpił na deskach teatru eksperymentalnego Studio39. W tym czasie bliskim przyjacielem Karola Wojtyły stał się Juliusz Kydryński, ,,z którym uczęszczał na prywatne lekcje języka francuskiego do pani Jadwigi Lewaj" (s. 10). Późniejsze stronice zawierają drogę Karola Wojtyły do kapłaństwa oraz kapłańską drogę do świętości poprzez spełnianie posługi biskupiej, kardynalskiej i Biskupa Rzymu. Karol Wojtyła, kiedy pracował w krakowskim Solvayu, spotkał tam strzałowego Franciszka Labusia, który namawiał go do pójścia na kapłana. Ważną rolę w drodze do kapłaństwa odegrał Jan Tyranowski, który był krawcem, ,,ale jego pasją była modlitwa kontemplacyjna i praca z młodzieżą" (s. 11). Tyranowski wprowadził Karola Wojtyłę w dzieła św. Teresy z Avili i św. Jana od Krzyża. Odtąd duchowość karmelitańska stała się bliska Wojtyle. Śmierć ojca jeszcze bardziej wprowadziła Wojtyłę w zadumę nad sensem życia i dlatego często się modlił. Jesienią 1942 przekroczył progi seminarium. Oprócz biografii Polskiego Papieża książeczka ta zawiera Kalendarium Procesu Kanonizacyjnego oraz modlitwy: litanijne, o wstawiennictwo, w różnych potrzebach, a także pieśni
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski