Jak zebra przeszła samą siebie

Zabawna, pełna werwy wyliczanka przedstawiająca gromadę pędzących w tajemniczym kierunku zwierząt, a przy okazji - solidną porcję liczebników.

Ta książka się zaczyna od biegnącego pingwina...

A potem? Rozpędza się jeszcze bardziej. Wszyscy tu pędzą, lecą, gnają, skaczą: foka, nietoperz, zając, wrony, jak, okonie, skunksy - a nawet ślimak, żółw i... niesporczak. Dokąd się tak śpieszą? By się tego dowiedzieć, trzeba przeczytać ją do końca!

Na każdej stronie znajdziecie jedną zabawną scenkę z udziałem pędzącego zwierzęcia - i jeden liczebnik, będący jednocześnie numerem strony. Błyskotliwy wierszyk i pełne humoru ilustracje sprawią, że lektura będzie atrakcyjna zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, a dzięki powtarzalnej formule i rytmiczności rymowanego tekstu książka świetnie nadaje się do czytania przed snem.

Informacje dodatkowe o Jak zebra przeszła samą siebie:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2022-04-27

Tagi: Dzieci od narodzin do ok. 3 lat

Kup książkę Jak zebra przeszła samą siebie

Jak zebra przeszła samą siebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Lubicie rymowanki wyliczanki? Pamiętacie jakieś z dzieciństwa?

Dziś mam coś dla dzieci na etapie nauki liczenia. Z pewnością spodoba im się książka pełna pędzących zwierząt.

"Ta książka się zaczyna od biegnącego pingwina..." a dalej... rozpędza się. Konie, foka, nietoperz, wrona on i ona wrona no i leszcze jeszcze, a nawet...diplodok, ku wielkiej radości mojego syna. Wszyscy biegną, pędzą, skaczą, gnają. Dokąd? Przekonajcie się sami, nie zdradzę!

Napiszę tylko jeszcze, że każda strona to jedna scenka z udziałem pędzącego zwierzątka i jeden liczebnik, który zarazem odpowiada numerowi strony. Wszystko to opisane krótkim rymowanym tekstem, który wpada w ucho i ułatwia zapamiętywanie. A niektóre zdania sprawiają też frajdę dorosłym bo są niezłe również do poćwiczenia języka!

Sprawdzi się już dla 2-latków!

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka