reklama

Jak wygrać życie.Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei

Można się pokłócić, potem się pogodzić. Można zbudować dom i go zburzyć. Ale nic, nikt i nigdy nie cofnie człowieka, który znalazł się po drugiej stronie życia. To jest powód, żeby z całych sił walczyć o każde ludzkie istnienie - mówi profesor Alicja Chybicka, onkolog dziecięcy, hematolog, pediatra, immunolog, specjalista medycyny paliatywnej.

Trudno policzyć, ile dzieci wyleczyła z ciężkich, śmiertelnie groźnych chorób nowotworowych. Niektóre z nich miały zaledwie kilkanaście procent na przeżycie. Dziś studiują, pracują, nagrywają teledyski, jeżdżą konno. I chcą być onkologami.

Ta książka wyjaśnia, dlaczego szanse leczenia chorób nowotworowych u dzieci były bardzo niskie i jakie przełomy w medycynie zaczęły odwracać ten trend.

To również opowieści pacjentów, którzy dają świadectwo tego, że dzięki nadziei i determinacji - walkę z rakiem można wygrać.

Chciałabym z wysokości ośmiotysięcznika zobaczyć świat, w którym już nigdy żadne dziecko nie zachoruje na nowotwór. W którym my, lekarze onkolodzy dziecięcy, już nie będziemy potrzebni.

Prowadzę wojnę z panem Bogiem o każde ludzkie istnienie po to, by mogło pozostać na tym świecie jak najdłużej.

prof. Alicja Chybicka

Informacje dodatkowe o Jak wygrać życie.Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2020-09-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Jak wygrać życie.Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei

Jak wygrać życie.Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei - opinie o książce

Profesor Dębski. Lekarz od cudu życia
Edyta Brzozowska0
Okładka ksiązki - Profesor Dębski. Lekarz od cudu życia

Pacjentki mówiły o nim, że jest jak Juda Tadeusz, patron od spraw trudnych i beznadziejnych. Bo profesor Romuald Dębski nie był zwyczajnym ginekologiem-położnikiem...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski