reklama

Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

Pierwsza tak przystępna książka pokazująca, jak każdy z nas może uratować świat.

Areta Szpura jako współwłaścicielka marki modowej jeszcze niedawno odnosiła międzynarodowe sukcesy. Ubrania Local Heroes nosiła Rihanna, Miley Cyrus, Ellie Goulding, Kylie Jenner czy Justin Bieber. Przerażona tym, jaki ogrom śmieci produkuje przemysł tekstylny, odeszła z branży, by zająć się planetą. To ona, wraz z redakcją serwisu Noizz, zapoczątkowała akcję ,,Tu pijesz bez słomki".

Jak uratować świat to zbiór rozmów ze specjalistami z zakresu ekologii, zero waste i zdrowego (dla nas i dla planety) żywienia - m.in. z fizykiem atmosfery profesorem Szymonem Malinowskim, Jagną Niedzielską czy Ewą Chodkiewicz z Fundacji WWF Polska. To zbiór wywiadów, opowieści oraz porad, jak każdy z nas, metodą małych kroków, może zadbać o planetę.

Informacje dodatkowe o Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Inne

Kup książkę Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety - opinie o książce

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Jak uratować świat ? Czyli co dobrego możesz zrobić dla palnety" to książka, która już od  pierwszej chwil przyciąga wzrok kolorową okładką i sposobem wykonania/druku. To również książka, która w bardzo przystępny sposób wprowadza nas w tematykę ekologii, zero waste oraz zdrowego żywienia. Dzieki tej lekturze dowiemy się jak małymi kroczkami dążyć do poprawy stanu naszego środowiska m.in. poprzez świadome zakupy, ekologiczne i zgodne z naturą dbanie o własny dom czy minimalizację wytwarzanych przez nas odpadów. Ta książka to doskonałe źródło cennych porad dla osób takich jak ja - niekoniecznie super ekologicznych, niekoniecznie bardzo zorientowanych w temacie. Przyznaję szczerze, że do tej pory daleko było mi do  styl eko, co w obliczu naszej obecnej sytuacji klimatycznej było dość samolubne i nierozsądne.  Autorka udowadnia bowiem, że nie trzeba porzucić wszystkich wygód i powrócić do epoki kamienia łupanego aby pomóc planecie trwać wiecznie. Czasem wystarczy odrobinę zmienić swoje nawyki aby wszystkim żyło się zdrowiej i lepiej. Nie musimy przykuwać się do drzewa wystarczy podróżowanie komunikacją miejską lub rowerem zamiast samochodem, używanie w supermarkecie własnej torebki na warzywa zamiast "foliówek" czy kupowanie kawy na wynos we własnym kubeczku. Polecam Wam bliższe spotkanie z książką #aretaszpura i uroczyście przysięgam, że od dziś codziennie postaram się robić coś dobrego dla planety.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-24, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 2021, Poradniki,
Instrukcja obsługi przyszłości
Areta Szpura0
Okładka ksiązki - Instrukcja obsługi przyszłości

Książka "Instrukcja obsługi przyszłości" Arety Szpury podpowie Ci, jak zostać bohaterem i zmienić świat na lepsze. Jaka przyszłość nas czeka? Scenariusze...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung